Vijesti
“Bože, što smo skrivili da su nam ‘komšije’ iz pakla – susjedi?”
Ne može biti hrvatske države koja nije ustaška, poručuju susjedi iz pakla. Jednostavno, za njihovu javnost prihvatljivo i jasno. Izbjegavaju govoriti o kvislinškoj Srbiji u Drugom svjetskom ratu, pod diktatom Hitlerovih nacista, o holokaustu u Nedićevoj Srbiji, a bogme i o neuspjehu slabašnog pokreta otpora na tlu Srbije, o presvlačenju srpskih četnika pri kraju rata, nakon što su počinili masovna zvjerstva u Hrvatskoj i Bosni (i Hercegovini) pod ruku s talijanskim fašistima.
Već danima ništa ne pada, osim oraha i ponešto lišća. Osjetili smo opet malo topline, kao u porukama iz Beograda, prepisanim iz knjige “1941. godina koja se vraća”. Ustaše ne daju Srbiji ruski plin, cmizdri Vučić, a gospodin Brnabić ide u zamalo ratnu retoriku, premda je djelomice porijeklom s Krka gdje je baza za ukapljeni plin, pa bi barem njemu nešto trebalo poslati kroz janafski prolaz, za kućnu uporabu.
Za sada, dok ne uskoči Mađarska, Srbijanci se griju šljivovicom i nepatvorenom, iskrenom mržnjom prema Hrvatima i Hrvatskoj, koja je jednostavno dio njihove tradicije, a tradiciju treba poštovati. Štoviše, dio identiteta, kao i krupne laži. Na sudu povijesti uvijek će izjavljivati da nisu krivi ni za što. Nisu krivi što su Hrvatima uništili cijelo dvadeseto stoljeće terorom od 1918. do 1990. s neznatnom rupom u vrijeme Banovine Hrvatske i Nezavisne Države Hrvatske, što su im oduzimali pravo na jezik, nametali pismo i gulili gospodarstvo u Kraljevini, a poslije u Komslaviji nastavili posao na posve isti način, na kraju najzaslužniji za stvaranje samostalne demokratske hrvatske države, što istoričarima pomalo dolazi do svijesti.
Sada, u svojoj državi, Srbijanci i njihovo izabrano vodstvo i vodstva ne znaju što bi i kamo bi, natrag ne mogu, a ni naprijed dok se ne odluče, pa za sve jade optužuju Hrvatsku i prema njoj se odnose kao prema izgubljenoj pokrajini u kojoj pati srpski svet, na čelu s patnikom Pupovcem, kradu na sitno stariju hrvatsku književnost, na spomen hrvatskoga jezika ježi im se koža, nikako da se zbroje. Ma i nije to u stvari samo sirova mržnja, nego posljedica duboke traume i indoktrinacije koje traje već stoljeće i pol, uz blagoslov i navođenje Srpske pravoslavne crkve, opet vrlo aktivne i u obećanjima promjene granica u (skoroj) budućnosti.
Ne može biti hrvatske države koja nije ustaška, poručuju susjedi iz pakla. Jednostavno, za njihovu javnost prihvatljivo i jasno. Izbjegavaju govoriti o kvislinškoj Srbiji u Drugom svjetskom ratu, pod diktatom Hitlerovih nacista, o holokaustu u Nedićevoj Srbiji, a bogme i o neuspjehu slabašnog pokreta otpora na tlu Srbije, o presvlačenju srpskih četnika pri kraju rata, nakon što su počinili masovna zvjerstva u Hrvatskoj i Bosni (i Hercegovini) pod ruku s talijanskim fašistima.
Užasno je i ljubiteljima Jugoslavije u današnjoj Hrvatskoj, organizirali su se doduše i uvukli u medije, a jako im je žao što se vučivulini ponašaju kao što se ponašaju jer je sa svakim beogradskim ispadom njihova plemenita težnja za obnovom i oporavkom bilo kakve Jugoslavije sve dalja i dalja.
Glavno je bilo naći se među ratnim pobjednicima pa premda to bili i komunisti, važno je bilo u bilo kojoj uniformi opet ubijati Hrvate, a preživjele i opet terorizirati, imati “najveću odgovornost kao najbrojniji narod u Jugoslaviji” kako je delikatno potrebu srpske dominacije definirao Ranković, a potpisnik ovih redaka 1964. zabunom nešto izmijenio i bio najuren iz zagrebačke “Borbe”. Aleksandar je dvije godine poslije pao iz prozaičnih razloga, sada Srbija opet ima Aleksandra, ništa se ondje nije promijenilo, samo što nema Jugoslavije i to je strašno. Užasno je i ljubiteljima Jugoslavije u današnjoj Hrvatskoj, organizirali su se doduše i uvukli u medije, a jako im je žao što se vučivulini ponašaju kao što se ponašaju jer je sa svakim beogradskim ispadom njihova plemenita težnja za obnovom i oporavkom bilo kakve Jugoslavije sve dalja i dalja.
Takav “razvoj situacije” prisiljava ih na pisanje dvosmislenih tekstova da se Vlasi ne dosjete, a kako se na političkom planu moraju suzdržavati, prelaze na kulturni gdje prosječni čitatelj teže uočava marifetluke u raznim oblicima “suradnje”u kojima se podzemno širi bratstvo i jedinstvo, kao podloga za političke sanjare i bolesnu čežnju da još nije sve izgubljeno, iako Putin u Ukrajini stoji loše, sram ga bilo, a na njega se računalo. Kultura, znači, umjetnost prije svega, tu se svašta može prošvercati, ili vrijeđati nepoćudne hrvatske klasike, kao što je novinar Jurica Pavičić nedavno pokojnoga Slobodana Novaka nazvao ljudskim i političkim kretenom, pokojnika koji se ne može braniti. A što je na stvari? Novak (Mirisi, zlato i tamjan) se od mladoga partizanskoga novaka u zrelim i starijim godinama prometnuo u utjecajnog i čvrstog hrvatskoga domoljuba i zato je tako počašćen, već mrtav. Ne može Orjuna svariti hrvatstvo, to je, a očito i novine ili barem urednik kojemu je to “promaknulo”.
Vratimo se Srbiji (ha) i vremenu barbarske srpske agresije koju Putin sada kopira, s izglednim istim uspjehom. Nema dana u tjednu kada se ne komemoriraju hrvatske žrtve, na svim područjima Hrvatske, i na Banovini gdje je Vučić imao labuđi pjev kao agitator agresora, zajamčio da će “Banija” biti dio Srbije, pa kako sada ne bi bio ljigavo gnjevan, obećanje nije ispunio. Nevjerodostojan je. Ako u trgovini zvanoj Kosovo u zamjenu za ulazak u Uniju, bude isto tako vjerodostojan, otići će u zaborav. Možda kupi kuću u Dubrovniku kao što su neki zaboravljeni već bili učinili. Ili izgradi hotel na pulskoj šetnici Lungomare, gdje već ulaze srbijanski investitori.
Što smo mi Bogu skrivili da nam je Srbija susjeda, ne znamo. Da istočno od Hrvatske imamo granicu s Bugarskom (koju smo u srednjem vijeku doista i imali), novija bi povijest bila drukčija. Ili sa Slovačkom. Ili Finskom. Ma bilo kojom drugom i drukčijom.
Nego, hrvatska je politika i nadalje još “gospodski” suzdržana kada iz Beograda dolaze krivotvorine i prijetnje. Kao, ma nek ih vrag nosi, sve to rade za unutarnju uporabu. A nije tako, ili je samo djelomično tako. Rade i za vanjski, besmrtni srbijanski imperijalizam koji lako može u sjedinjenju s RS okružiti i okužiti Hrvatsku, čime bi se Hrvatska našla u strateški više no opasnoj situaciji. Nedovoljna je suviše umjerena, defenzivna hrvatska politika prema Srbiji, kojoj treba dati do znanja da mora, hoće ili ne će, učiniti sljedeće, kronološki: u udžbenicima i priručnicima izbrisati povijesne krivotvorine (uključujući jezik i književnost), priznati velikosrpske nakane i realizaciju u obje Jugoslavije, istinito prikazati zbivanja u Srbiji u vrijeme nacizma, kao i četničke zločine u Hrvatskoj u to vrijeme, vratiti u Hrvatsku sve otuđene dokumente uključujući jasenovačke, e da bi taj mit napokon bio demitologiziran, ispričati se i pokajati za agresiju na Hrvatsku devedesetih, isplatiti ratnu odštetu Hrvatskoj, kao i pojedinačnu odštetu hrvatskim logorašima u Srbiji, dati Hrvatskoj dokumente o nestalim hrvatskim braniteljima i civilima, odustati od nakazne regionalne (univerzalne) jurisdikcije, uvesti sankcije Putinovoj Rusiji i jasno se opredijeliti u ovom geopolitičkom trenutku. Tada se može govoriti o svojevrsnoj, i nadalje opreznoj, suradnji dvije suverene susjedne države. Ne prije.
Što smo mi Bogu skrivili da nam je Srbija susjeda, ne znamo. Da istočno od Hrvatske imamo granicu s Bugarskom (koju smo u srednjem vijeku doista i imali), novija bi povijest bila drukčija. Ili sa Slovačkom. Ili Finskom. Ma bilo kojom drugom i drukčijom. Imali smo doduše grdnih okapanja i sa sjevernim i južnim susjedima, no oni više ne rade tolike probleme, premda s vremena na vrijeme tužno progovore o danima kada su se vjenčali s dijelovima hrvatskoga kopna i mora, a Hrvati stenjali, bunili se, i napokon “našli izlaz” u južnoslavenskom okupljanju koje se brzo pretvorilo u noćnu moru. I tako dalje.
Glede NDH, službena politika ima otprilike isti odnos kao i komunistička u vrijeme naddržave Jugoslavije. Sličan je odnos i prema zločinima i inim nepodopštinama režima NDH jer se i opet u mnogim slučajevima ne razdvaja država od režima, što ide na mlin istočnom susjedu…
U novinama, na portalima, u biranom društvu, i svaki snažniji izraz hrvatstva ubacuju u ladicu ustaštva, te se lako sinkroniziraju s beogradskom čaršijom.
A kakva je stvarno službena hrvatska politika u odnosu prema Srbiji. Ne samo “umjerena”, kako rekoh, nego i toliko samozatajna da čovjeka prolaze trnci, kao da je, oprosti mi Bože, Srbija pobijedila u ratu, a Hrvatska izgubila. Ništa od onoga što sam naveo da bi Srbija trebala i morala učiniti hrvatska politika ne zahtijeva odlučno i energično, na prvi slabašni znak da bi Srbijanci činili nešto što nije uvrjeda i prijetnja hrvatskom narodu, naši političari se razdragaju i samo što se ne rasplaču od ganuća, sve dok ne dobiju novu pljusku. Naravno da, recimo u pronalaženju nestalih, ne može biti napretka ako Srbija ne surađuje, ali ne vidim što se poduzima kada je jasno da ne želi, a ima načina, od viznoga režima do sankcija, kao i proglašavanja nepoželjnih, ne samo Vulina nego i cijele nomenklature koja se povremeno klatari po Hrvatskoj. I tu postoji kompleks sličan stockholmskom sindromu, bolesna, baš nostalgična popustljivost prema nasilnoj ćudi susjeda, s tim da u džepovima otpora odlučnijem pristupu čuči barem dvadeset posto Hrvata i nehrvata u Hrvatskoj koji i nadalje burgijaju, u novinama, na portalima, u biranom društvu, i svaki snažniji izraz hrvatstva ubacuju u ladicu ustaštva, te se lako sinkroniziraju s beogradskom čaršijom.
>> Hrvatska PRAVOSLAVNA CRKVA: Govor s komemoracije za SV. GERMOGENA
A glede NDH, da malo olabavim ovaj tekst, službena politika ima otprilike isti odnos kao i komunistička u vrijeme naddržave Jugoslavije. Sličan je odnos i prema zločinima i inim nepodopštinama režima NDH jer se i opet u mnogim slučajevima ne razdvaja država od režima, što ide na mlin istočnom susjedu. Za ilustraciju: čitam svršetkom tjedna u esejističkim izdanjima novina da Hrvatski nogometni savez navodno ne vodi u svom pregledu reprezentativnih utakmica one tekme koje su igrane u vrijeme NDH. Zašto? Kažu zato što je FIFA bila doista prihvatila u svoje društvo tadanji hrvatski nogometni savez, ali navodno privremeno, do kongresa koji nije održan pa se i utakmice brišu.
Još jedna krivotvorina, jer kako objasniti da je Hrvatski nogometni savez odmah po uspostavi samostalne moderne hrvatske države zatražio članstvo u FIFA-i, a ona odgovorila da nije potrebno jer je odavno u članstvu. Netko tu mulja, valjda u strahu da ga ne proglase ustašom. Što su nogometaši imali s ustašama? Ništa. Igrali su, ti isti, nogomet i prije u Banovini Hrvatskoj, i poslije za jugoslavensku reprezentaciju, mnogi odvedeni u Srbiju koja se samo tako mogla na terenu oduprijeti hrvatskim klubovima. Je li izbornik Rudi Hitrec bio ustaša? Nije. Da jest, ne bi poslije rata postao (ostao) uglednim zagrebačkim kardiologom. Brisanje utakmica hrvatske reprezentacije iz “kataloga” HNS-a isto je toliko stupidno kao što bi bilo brisanje predstava HNK odigranih u NDH, brisanje iz Repertoara hrvatskih kazališta, monumentalnoga djela Branka Hećimovića. Uzgred: zadnja dramska predstava prije ulaska komunističke jugoslavenske vojske u HNK je premijerno izvedena svršetkom travnja 1945., Dama s kamelijama Aleksandra Dumasa sina. Nakon ulaska izvodi se odmah srpski autor, Branislav Nušić. Za istinu reći, Nušić se u HNK pojavljivao i prije.
Dobro, u sadašnjosti smo, a ona je svakakva, da nije nogometa bila bi do kraja nikakva. Tek što smo ušli u veliku četvorku Lige nacija, već narod trese Katar gdje je na gradnji velikih i lijepih stadiona (svaki je malo ljepši čak i od Dinamova) poginulo toliko ljudi kao u omanjem ratu, ne Kataraca nego pretežito Azijaca. Kada se toga sjetim, odmah mi se vraća katar na želucu. Ali sve će se to licemjerno zaboraviti kada počne svjetsko prvenstvo u zemlji koja leži na nafti nama podosta nedostižnoj. Vjerojatno ćemo mi u Hrvatskoj štedjeti i smrzavati za vrijeme toga prvenstva, a zagrijati nas može samo prvo ili drugo mjesto, bolje prvo. Osim ako se usporedo u Hrvatskoj ne održi i prvenstvo u preskakanju obroka, na kojemu pobjeđuju najsiromašniji Hrvati.
Hrvoje Hitrec/HKV
Vijesti
U Brodosplitu dovršen obalni ophodni brod za HRM
U Brodosplitu je dovršen novi obalni ophodni brod. Riječ je o budućem brodu Hrvatske ratne mornarice.
U ožujku je potpisan ugovor kojim je reguliran način završetka gradnje i novi rok isporuke za prvi od ukupno četiri preostala broda. Brod će biti porinut 1. srpnja, a MORH-u će biti isporučen do kraja godine.
Ministar obrane Ivan Anušić nakon preuzimanja dužnosti najavio je nastavak realizacije projekta izgradnje obalnih ophodnih brodova, istaknuvši to kao jedan od prioriteta Ministarstva obrane.
Gostujući na Dan državnosti u središnjem Dnevniku HTV-a, ministar Anušić rekao je kako ima informacije iz Brodosplita da je brod čija je gradnja ugovoriena izvezen van iz hale i da se priprema već ovo ljeto za porinuće i nastavak dovršenja.
Podsjetio je da je s Brodosplitom 2014. godine potpisan ugovor o realizaciji pet ophodnih brodova za HRM, kojima je rok isporuka trebao biti 2018. godine, međutim dosad je isporučen samo jedan, prototip. Najavio je, da će, prema informacijama iz Brodosplita, do kraja godine HRM imati drugi brod i nakon u paketu će se i ostala tri broda rješavati.
foto: Ophodni obalni brod Umag 32/MORH
Vijesti
Sveti Toma Akvinski o tome kako izbjeći zavist na društvenim mrežama
Umjesto da podlegnemo zamci usporedbe, možemo njegovati duh zahvalnosti i slaviti dobro u sebi i drugima.
Gornja ilustracija: – Imam 1000 sljedbenika, a ti? – 80000. Stvarnost: – Mislila sam da će više ljudi doći!? – Ne, samo moji najbolji prijatelji!
Potreba za isključivanjem, odbacivanjem doslovno beskonačnog pomicanja i algoritamski odabranih feedova, sve je veći fenomen. Nije pretjerano reći da mnogi biraju digitalnu detoksikaciju, svjesni prekid od stalne gužve društvenih medija – ili čak potpuno povlačenje iz njih. Ovo nije samo hir, poput čišćenja sokovima ili povremenog posta; to je zdrav odgovor na stalni pritisak online savršenstva. Platforme društvenih medija, iako nude povezanost, također mogu njegovati osjećaj zavisti. Ali što kada bi postojao način za snalaženje u ovom digitalnom krajoliku bez podlijeganja ovom poroku?
Uđite u svetog Tomu Akvinskog, poznatog srednjovjekovnog filozofa i teologa. Njegovi bezvremenski uvidi iznenađujuće su relevantni kada je u pitanju razmišljanje o našim suvremenim borbama. Dok Akvinski nije mogao predvidjeti uspon društvenih medija, njegova razmišljanja o zavisti pružaju snažan okvir za navigaciju u usporednoj zamci koju te platforme mogu stvoriti.
Što je zavist i zašto je destruktivna?
Prema Akvincu, zavist je “tuga tuđeg dobra”. To nije samo ljubomora, koja je strah od gubitka nečega što posjedujete. Zavist je podmuklija emocija, gorčina koja se zagnoji kada vidimo sreću druge osobe. U doba društvenih medija, ova sreća može poprimiti mnoge oblike – prijateljeve savršene fotografije s odmora, kolegina nemilosrdna promaknuća na poslu, pažljivo osmišljena slika života koji se čini sretnim bez napora.
Akvinski nas podsjeća da je zavist razorna sila. To ne samo da izjeda našu vlastitu radost, već također sprječava našu sposobnost da cijenimo dobre stvari u vlastitom životu. Akvinski nadalje tvrdi da istinska sreća ne dolazi od uspoređivanja s drugima, već od življenja kreposnog života u skladu s Božjim planom.
Dakle, kako možemo primijeniti mudrost Akvinskog na svoje navike društvenih medija? Evo nekoliko strategija:
1. PAZITE ŠTO KONZUMIRATE
Uredite svoje feedove društvenih medija tako da budu poticajni i inspirativni. Prestanite pratiti račune koji stalno izazivaju zavist ili negativnost.
2. VJEŽBAJTE ZAHVALNOST
Prebacite fokus s onoga što vam nedostaje na ono što imate. Svaki dan odvojite vrijeme za razmišljanje o blagoslovima u svom životu, velikima i malima.
3. SLAVI USPJEH DRUGIH
Prava radost zbog tuđe sreće raspršuje zavist. Koristite društvene medije da čestitate i ohrabrite druge.
4. PRISJETITE SE “ODGOVARANE STVARNOSTI”
Društveni mediji su vrhunac, a ne stvarni život. Svatko se suočava s izazovima, čak i oni s naizgled savršenim online osobama.
5. USREDOTOČITE SE NA VLASTITI ŽIVOT
Uspoređivanje je kradljivac radosti. Postavite sebi ciljeve i težnje, neovisno o tome što drugi rade.
Društveni mediji mogu biti vrijedan alat za povezivanje i informacije – to je neporecivo. Ali primjenom bezvremenske mudrosti Akvinca na zavist, možemo koristiti ovaj digitalni prostor s većom sviješću i unutarnjim mirom. Umjesto da podlegnemo zamci usporedbe, možemo njegovati duh zahvalnosti i slaviti dobro u sebi i drugima. Usredotočujući se na svoj život, možemo pronaći istinsku sreću izvan filtrirane leće društvenih medija.
Daniel Esparza/Aletea ilustracija: Brightside
Vijesti
Preminuo je Louis d’Alencourt ‘apostol posljednjih vremena’
Louis d’Alencourt, francuski intelektualac, komunikolog, te kao katolik specijaliziran za eshatologiju, koji je detektirao sve simboličke tragove koji se odnose na kraj vremena, preminuo je. POČIVAO U MIRU!
Tekst o Autoru (samom sebi) s bloga Le grand Reveil – Révélations pour la fin des temps, (Veliko buđenje – Otkrivenje za posljednja vremena) prenosimo
slika: Gospa od La Salette.
Zovem se Louis d’Alencourt, rođen sam 1969., dakle 2012. imam 43 godine. Oženjen, otac obitelji, poslovni menadžer, oglašivač sam i radim u komunikacijskim profesijama od svoje 23 godine , uglavnom na čelu vlastitih struktura. Imao sam sve razloge da nastavim živjeti “ublaženi” mali život bez postavljanja previše pitanja i da uživam u životu. Osim toga…
Praktičan katolik, tradicionalističkog senzibiliteta, odgojen sam u okruženju u kojem sam naučen ne vjerovati “svijetu”, odnosno društvu koje ga okružuje, čije su ideje i način djelovanja sve više u suprotnosti s katoličkom mišlju i njezinim učenjem . Hvala Bogu, djetinjstvo i mladost sam sačuvao od štete koju danas nanose televizija i “elektronički” stil života (videoigre i slično).
To me nije spriječilo da se prihvatim računala čim sam počeo raditi (bilo je to 1989. godine), niti da pozdravim dolazak Interneta i očito budem redoviti korisnik. Čak sam bio jedan od preteča mobitela jer sam i prije dolaska mobitela već imao telefon u autu. Bilo je to doba Radiocoma 2000. ako se dobro sjećam.
No, kako nisam rođen s računalima i kako sam ih usvajao samo u radu, uvijek sam ih smatrao prije svega alatom za rad. Isto za Internet. Računalni i elektronički alati za mene nisu cilj nego sredstvo. Nijansa je važna jer nam omogućuje da stroju i njegovoj dominaciji nad čovjekom damo granice, također nam omogućuje da znamo da ne budemo previše ovisni o njemu, a prije svega da zadržimo “kontrolu”. Često sam sklon reći “nije stroj taj koja odlučuje, ja sam”.
Dovoljno je reći da računala koja se sama ažuriraju, nadjačavajući slobodnu volju svog vlasnika, odgovaraju stvarima koje me ljute. Da ne spominjem da zapravo ne znamo sve što navedeno računalo radi i prenosi…
Sve ovo samo da kažem da sam malo po malo, što sam bio stariji, to sam se više pitao o evoluciji sadašnjeg svijeta; kamo ide, Što se događa ? Odakle taj jaz između percipiranog svijeta, željenog svijeta i stvarnog svijeta? Kako objasniti da usprkos iznimnom životnom standardu zapadnjaka, čiji je potrošačko društvo najvidljiviji izlog, postoji i velika nelagoda? Sve se čini u redu, a ipak nešto nije u redu.
Uvijek su me zanimale politika i ekonomija. Moram razumjeti stvari i stoga dublje prodreti u određene teme. Budući da televizija ne dopušta da idete dublje, čitanje je najlakši i najpouzdaniji način.
Tako sam od prosječnog građanina s godinama postao ISTRAŽIVAČ. Filozof i istraživač. Točnije, istraživač političke filozofije.
Da biste razumjeli što se događa, morate pokušati znati donju stranu karata. Postoji službena i neslužbena povijest. Onaj pravi, onaj o kojem se ne uči u udžbenicima. Geopolitika. Tajne službe. Tajna društva. itd…
Kao istraživački alat, ne biste trebali početi s internetom, već s knjigama. Jedna knjiga vodi drugoj; autor, u svom argumentu, navodi druge knjige koje vas potiče znatiželja, i tako dalje. Zatim dovršavate svoja zapažanja putem Interneta. Nikad ne zaboravite da, ako vam se neka tema sviđa, morate je dalje istraživati kroz knjige, a ne ostati na površnoj fazi, kao što je slučaj s audiovizualnim dokumentima i internetom.
A ono što sam otkrio bilo je zastrašujuće. Nakon 10 godina istraživanja i napornog rada, odabira, provjeravanja, razmišljanja, danas sam u mogućnosti odgovoriti na pitanja:
Za što ?
Gdje idemo ?
O kako da stignemo tamo?
Gotovo sa sigurnošću. Jedini element koji mi nedostaje, i to veliki, je kalendar: Kada?
Ali to je i najteže, i najtajnije.
Iza riječi “kraj vremena”, “apokalipsa” ili “kraj svijeta” moramo dati jasna objašnjenja, valjane argumente i konstruirano razmišljanje.
Danas više ne mogu šutjeti. Ovo znanje moram staviti u službu svojih bližnjih kako bih im pomogao da se pripreme za konačno rješenje koje se nazire. Razmišljao sam o pisanju knjige; ovaj projekt nije isključen, ali prvo krećem s ovim blogom čiji je cilj u naslovu: probudi se dok ne bude prekasno!
Tako ću ispuniti ulogu “apostola posljednjih vremena” o kojem je Gospa od La Salette govorila u svojoj poznatoj tajni (1846.) i koji će se pojaviti u vrijeme dolaska Antikrista: “Pozivam apostole posljednjih vremena, vjerne učenike Isusa Krista, koji su živjeli u preziru svijeta i samih sebe, u siromaštvu i poniznosti, u preziru i šutnji, u molitvi i mrtvljenju, u čistoći i u jedinstvu s Bogom, u patnji i neznanju svijetu. Vrijeme je da izađu i osvijetle zemlju. “.
Nažalost, ne uklapam se baš u opis, stoga riječ (budućnost) na početku ovog članka, jer težim biti dio toga i nadam se da ću pronaći milost i snagu potrebnu da to postignem.
Doista, vladavina Antikrista je blizu i sada je hitno prosvijetliti svoje suvremenike.
-
Vijesti1 tjedan ago
Rim Tim Tagi Dim – tek pohvala Baalu?
-
Vijesti2 tjedna ago
Fra Josip Marcelić: ŠTO JE RUACH? Duh Sveti u povijesti spasenja
-
Vijesti4 dana ago
HRVATIMA GOVORI? Njemački svećenik prije 300 g. zapisao koga će svi htjeti uništiti
-
Vijesti2 dana ago
Hrvatska – Sretan ti Dan državnosti!
-
Vijesti3 tjedna ago
DANAS Prvi put misa zadušnica za žrtve komunističkih zločina u Zagrebu
-
Vijesti2 tjedna ago
DEMONOLOG GOVORI: Ozdravljenje obiteljskog stabla
-
Vijesti3 tjedna ago
Izložba “Tamo gdje su moji korijeni”
-
Vijesti2 tjedna ago
DUŠE SVETI – DOBRODOŠAO! OBJAVA DUHA — DUH SVETI I CRKVA