Vijesti
MOŽEMO LI KORISTITI KUNE I NAKON uvođenja Eura? Možemo, evo načina!
Od 1. siječnja 2023. Hrvatska odbacuje Kunu i uvodi Euro kao sredstvo plaćanja u državi. Možda neki misle da je to super, jer eto, više neće morati mijenjati novce kad idu preko granice, ali za tu jednu malu pogodnost odreći ćemo se puno više – piše mr. sc. Danijel Klaić s portala Logicno.com.
Kao prvo, uvoditi Euro u vrijeme rekordne inflacije u Eurozoni, totalni je idiotizam. U većini EU zemalja inflacija je već sada preko 10 %, a negdje već ide i prema 18-20 %. To su ogromne stope, a uzrok te inflacije nije nikakav virus ili Putin. Uzrok su suludi i nepotrebni Covid lockdowni, ogromne količine Eura koje su naštampane kao „pomoć“ za one pogođene – tim istim lockdownima. I naravno sulude sankcije Rusiji koje su daleko više naštetile samoj Europi.
PRIMJER GRČKE
O „benefitima“ uvođenja Eura možda bi bilo najbolje pitati Grke. Grčka ekonomija je vrlo slična Hrvatskoj jer veliki postotak prihoda dolazi iz turizma. Ta država je 2010. godine bankrotirala, a kako nisu imali vlastitu valutu, morali su drastično rezati troškove, plaće službenicima, penzije. Ti rezovi su išli i do 40 % što je dovelo do velikih nemira, probajte zamisliti da vama smanje plaću za 40 %.
Da je država imala svoju staru valutu, drahmu, jednostavno bi je devalvirala. Ona bi vrijedila manje prema stranim valutama, ali kupovna moć unutar zemlje se ne bi mijenjala. Nitko ne bi bio nepravedno zakinut rezovima već bi se teret rasporedio tako da oni s više novca više izgube, dakle bogati bi više stradali. A kako bi drahma pojeftinila, tako bi pojeftinili i grčki proizvodi što bi poboljšalo izvoz, a pogotovo turizam. Turizam i izvoz bi eksplodirali, i zemlja bi se puno lakše izvukla iz krize. To je prednost vlastite valute i vlastite monetarne politike.
Toliko o Euru. A sad malo o pravom razlogu njegova uvođenja.
DIGITALNI EURO I OPASNOSTI DIGITALNIH VALUTA
Kao što bankari i političari već otvoreno najavljuju, ono što je nekad bila teorija zavjere, danas je službeni plan. Vrlo brzo, oni nam planiraju nametnuti digitalni novac, a gotovinu planiraju ukinuti. To se već naveliko radi, najviše u Skandinavskim zemljama, ali i neke Njemačke banke su objavile da ukidaju bankomate i prestaju raditi s gotovinom.
Gotovina kao fizičke novčanice, je za nas najbolji sustav plaćanja jer je – anoniman. Vi možete nekome predati par tisuća eura i nitko neće znati za to. Ili ako nešto kupite u dućanu, dobit ćete račun, ali kupnja je i dalje anonimna, ne zna se tko je kupio. Nad takvim sredstvom plaćanja centralne banke i država nemaju skoro nikakve kontrole i zato ju žarko žele ukloniti. Nikako se ne uklapa u globalni sustav potpunog nadzora kojeg tako metodično grade.
Oni planiraju uvesti digitalne valute, ali ne slobodne i decentralizirane kao Bitcoin, nego centralizirane i kontrolirane od strane središnjih banaka. To se zove Central Bank Digital Currency. Ako niste sigurni što je to i na koji je različito od digitalnog plaćanja kreditnim karticama koje sada koristimo, preporučam da pogledate ovaj video:
Digitalne valute – noćna mora koju nam spremaju!
Osnovna razlika je što kreditne kartice idu preko banaka i onda se sva plaćanja jednom dnevno poravnavaju između banaka. Vaša povijest plaćanja je vidljiva banci, i teoretski vlast može do nje samo uz sudski nalog. Ali uz digitalne CBDC valute svaka transakcija ide preko državne (digitalne) banke koja vidi svaku transakciju u realnom vremenu, i može ju blokirati. CBDC valute se mogu programirati da vrijede samo u određenoj regiji, u određeno vrijeme, samo za određene stvari i sl.
Vlast vam može odrediti da smijete kupiti samo 10 litara benzina jer je vaš karbonski otisak prevelik. Ili ako se bunite protiv vlasti isključe vam digitalni novčanik (primjer Kine). Ili uvedu lockdown i kažu vam da smijete kupovati samo hranu, i to samo u određene sate. Sve izvan toga vaš digitalni novac jednostavno neće raditi. Digitalne valute su jednostavno rečeno kompjuterski programi – i oni ih mogu programirati kako žele.
Glavni razlog za njihovo uvođenje je kontrola i to nije teorija zavjere, oni to otvoreno priznaju. Poslušajte što kaže ovaj debeli bankar iz Banke za Međunarodna Poravnanja: „Kod gotovine mi ne znamo tko koristi novčanice od 100 dolara ili 1000 pesosa, ključna razlika sa CBDC je da će centralna banka imati apsolutnu kontrolu o pravilima i propisima koja će odrediti upotrebu te valute, a imat ćemo i tehnologiju da to sprovedemo“.
Dakle oni nam otvoreno sve govore u lice! A jedan od najstrašnijih primjera je uvođenje roka trajanja za vaš novac! To funkcionira na način da dobijete neku plaću, ili pomoć države, i ako te kredite ne potrošite npr. do kraja idućeg mjeseca, oni se brišu, nestaju! Na taj način vlast se osigurava da nitko ne može akumulirati bogatstvo a ljude se pretvara u robove.
I ovo nije fantazija proizašla iz moje glave, ovo se već radi u Kini a najavljuje se i u Kanadi, kao što je na svojoj službenoj stranici objavila Bank of Canada (Link)
Dakle budućnost nije svjetla, vladajući grade alate za porobljavanje, sprovođenje nadzora i lockdowna. Digitalne valute centralnih banaka su ultimativni način kontrole i oni će ih sigurno uvesti, mi ih ne možemo spriječiti u tome.
Ali možemo nešto drugo. Možemo graditi svoj, alternativni sustav, izvan kontrole sistema.
GRADNJA ALTERNATIVNOG SUSTAVA
Vjerojatno ovo niste znali, ali u Francuskoj postoji desetak alternativnih i regionalnih valuta koje cirkuliraju u obliku novčanica. Neke od njih su službene valute u nekoj regiji ili gradu, neke su privatne ili izdane od udruga. Imaju čudna imena poput Florain, Bousol, Stuck, Miel, Muse itd. I sve one funkcioniraju paralelno uz Euro.
Posebno je zanimljiva valuta Eusko koja se koristi samo u Baskiji i koju prihvaća preko 600 trgovaca tamo, najviše poljoprivrednika. Oni time pokazuju svoj regionalni ponos i kažu kako na taj način hrana ide sa tržnice direktno potrošaču i uklanjaju se velike korporacije iz lokalne ekonomije.
Za više informacija o tim valutama pogledajte ovu odličnu reportažu francuske televizije France24:
https://youtube.com/watch?v=CbA6ZHu5gMA%3Forigin%3Dhttps%3A
E sad, tu je važno nešto spomenuti. Iako funkcioniraju kao sredstvo plaćanja, te „valute“ su zapravo zakonski gledano – bonovi. Dakle to su bonovi za plaćanje dobra ili usluge, koje su prethodno plaćene u Eurima, i to ih čini legalnima. Trgovine i kafići koji sudjeluju u tim valutama članovi su udruge i imaju kao članovi pravo razmjenjivati te bonove.
Najjednostavniji primjer toga kod nas je npr. kad odete u noćni klub pa na ulazu dobijete bon koji vrijedi za 2 pića. Ili kad odete u lunapark pa na ulazu dobijete bon koji vrijedi za 2 vožnje. Malo sofisticiraniji primjer je kad u nekom dućanu kupite poklon-bon od 500 kuna. Taj bon onda funkcionira kao valuta za plaćanje u tom dućanu, ali i bilokojem dućanu iz istog lanca, čak i u drugom gradu.
Dakle, bonovi su potpuno legalni i prihvaćeni način plaćanja unutar nekog sustava.
PROBLEMI S BONOVIMA
Bonovi kao takvi imaju puno problema i zbog toga se ne koriste naširoko.
Falsifikati – prvi problem je očita mogućnost falsificiranja. Poklon bon se može falsificirati ako se netko malo potrudi, zapravo bilokakav bon se može falsificirati, ako nema komplicirane zaštite kakve imaju novčanice. Čak i francuske valute koje sam spominjao većinom ovise o časti i poštenju lokalnih ljudi. Kod nas na Balkanu teško da bi takve mogle funkcionirati, budimo iskreni.
Rok trajanja – bonovi najčešće imaju rok trajanja.
Nemogućnost zamjene – to je problem ako ste recimo dobili poklon bon za neki dućan koji vam se ne sviđa, teško ćete dobiti novce za njega u tom dućanu ili ga na drugi način unovčiti.
Ograničenost – treći problem je ograničenost. Geografska ograničenost kao u primjeru francuskih lokanih valuta, ili ograničenost na neki dućan kao u primjeru poklon bona.
KOJE JE RJEŠENJE?
Dakle, možemo zaključiti, ako želimo kod nas u Hrvatskoj, a moguće i na Balkanu, izgraditi nekakav legalni alternativni sustav plaćanja, po uzoru na francuske lokalne valute, treba nam valuta koja:
- Ima funkcionalne novčanice koje se ne mogu falsificirati (ili jako teško)
- Nema rok trajanja
- Koja je konvertibilna, tj. koja se može u svakom slučaju zamijeniti u državnu valutu po fiksnoj stopi (Euro 7,53)
- Koja je prihvaćena za široki spektar proizvoda i usluga
Hm hm, koje bi moglo tu biti rješenje?
E sad, čvrsto se uhvatite za stolicu da ne padnete od šoka, ali mi to rješenje već imamo. Imate ga svi u svojim novčanicima, i zove se Hrvatska Kuna.
Ona je do kraja 31. 12. 2022. godine legalno sredstvo plaćanja u Hrvatskoj, a nakon toga…….?
Nakon što dođe i prođe 1. januar 2023. ne postoji nikakav zakon koji bi nas sprečavao da mi i dalje međusobno razmjenjujemo te iste kune. One više neće biti legalno sredstvo plaćanja, ali tko nam priječi da ih koristimo kao bonove?
One imaju svoju vrijednost u Eurima koja je fiksirana na 7.53 a Hrvatska država jamči da će se moći zamijeniti za Eure, i to vrijedi za kovanice – 3 godine, a za novčanice – bez roka trajanja! Dakle u teoriji, uvijek ćete ih moći zamijenit za Euro.
I ne samo to, one su otporne na inflaciju, jer ih nitko više ne može štampati, a kako se budu zamjenjivale država će ih uništavati!
Ali ipak, treba sve dobro razmotriti.
LEGALNOST KUNE NAKON ISTEKA 2022.
Na nekoj nižoj razini, stvar može funkcionirati onako kako i danas funkcionira. Poljoprivreda je najbolji primjer. Npr. ljudi na obali koji proizvode svoje maslinovo ulje, oni ga obično prodaju obitelji i prijateljima za gotovinu i bez računa. Neki ljude kuhaju ajvar pa prodaju susjedima. Neki peku rakiju, neki nešto treće. Uglavnom ta razmjena među ljudima postoji oduvijek i tu trgovinu nijedna država ne može kontrolirati.
Ali da bi cijela stvar legalno funkcionirala na nekoj višoj razini, na razini firmi i obrta, potrebno je uspostaviti nekakav pravni okvir po uzoru na francuske alternativne valute. Dakle, mora postojati nekakva udruga, ili više njih, koje bi u svojem statutu uvele Kunu kao bonove za plaćanje svojih proizvoda i usluga. Pojedinci i firme koje bi htjele sudjelovati u tome bi onda morali biti članovi tih udruga.
POZIV EKONOMISTIMA I PRAVNICIMA
Naravno kod nas stvari nikad nisu jednostavne, i ja ne nudim sva rješenja. Zato pozivam udruge, ekonomiste, a posebno pravnike, da se uključe i da zajedno nađemo neko legalno rješenje koje bi bilo provedivo. Cilj bi bio da možemo i nakon uvođenja Eura ući u kafić i platiti kavu u Kunama, kao što je to u reportaži napravio francuski novinar koji ju je platio u „Florinima“.
Dakle rješenje je tu. Ukidanje Kune kao sredstvo plaćanja pruža nam jedinstvenu i neponovljivu priliku za uvođenje alternativnog sustava, kakvu više sigurno nećemo dobiti. Jer od plakanja i protestiranja za spas Kune nema koristi. Oni na vlasti će raditi po svom, po diktatima iz stranih centara moći. A mi trebamo raditi po svom. Ovo je odličan način kako nešto negativno možemo pretvoriti u pozitivno.
Ova inicijativa, ako uspije, neće samo spasiti Kunu kao nekakvu sentimentalnu vrijednost koju volimo imati u novčaniku, ona nam može pružiti spas od kontrole i digitalnog pakla kojeg nam spremaju (vidi prvi video). A uspjeh ove inicijative ne ovisi o političarima, ni o bankarima, ni o ekonomistima. Ovisi samo o vama, običnim ljudima, koji odluče i dalje razmjenjivati Kunu među sobom. Vaša sudbina je samo u vašim rukama.
KOJI JE PRVI KORAK?
Ako vam se sviđa ova inicijativa, i ako želite i dalje plaćati Kunama, odmah ću vam dati prva tri koraka koje možete napraviti:
- Odlučite – Prvo morate odlučiti da ćete i dalje koristiti Kune u razmjeni sa prijateljima, rođacima, susjedima, kumici na placu itd. Recite im to svima za početak. U međuvremenu ćemo već pronaći legalni način da to sprovedemo i na razini firmi i obrta.
- Sačuvajte svoje Kune – Sačuvajte kovanice i novčanice koje imate. Pazite da imate dovoljno novčanica od 10, 20, i 50 kuna. Jer ako čuvate veliku ušteđevinu u velikim novčanicama od 1.000 to bi mogao biti problem, neće vam imati tko razmijeniti.
- Dijelite ovaj članak – Ova inicijativa može uspjeti samo ako se dovoljno ljudi uključi, nikako drugačije. Zato dijelite ovaj tekst i prenosite ljudima ovu ideju. Nemamo puno vremena.
I zapamtite, nemate što izgubiti. Ako se inicijativa ne uhvati, Kune koje zadržite su bez roka trajanja i uvijek ih možete zamijeniti za Euro (ili digitalni Euro!)
Za kraj, iako to nisam nikad napravio, ovoga puta odlučio sam snimiti video u kojem objašnjavam stvari iz ovoga teksta. Ovu inicijativu smatram izuzetno važnom, a znam da puno ljudi više voli kad im netko ispriča, nego da čitaju.
Pogledajte video, na mom novom kanalu Indigo Ratnik, gdje ću se potruditi da vas s vremena na vrijeme obavještavam o novostima:
Svidio vam se članak i
Vijesti
U Brodosplitu dovršen obalni ophodni brod za HRM
U Brodosplitu je dovršen novi obalni ophodni brod. Riječ je o budućem brodu Hrvatske ratne mornarice.
U ožujku je potpisan ugovor kojim je reguliran način završetka gradnje i novi rok isporuke za prvi od ukupno četiri preostala broda. Brod će biti porinut 1. srpnja, a MORH-u će biti isporučen do kraja godine.
Ministar obrane Ivan Anušić nakon preuzimanja dužnosti najavio je nastavak realizacije projekta izgradnje obalnih ophodnih brodova, istaknuvši to kao jedan od prioriteta Ministarstva obrane.
Gostujući na Dan državnosti u središnjem Dnevniku HTV-a, ministar Anušić rekao je kako ima informacije iz Brodosplita da je brod čija je gradnja ugovoriena izvezen van iz hale i da se priprema već ovo ljeto za porinuće i nastavak dovršenja.
Podsjetio je da je s Brodosplitom 2014. godine potpisan ugovor o realizaciji pet ophodnih brodova za HRM, kojima je rok isporuka trebao biti 2018. godine, međutim dosad je isporučen samo jedan, prototip. Najavio je, da će, prema informacijama iz Brodosplita, do kraja godine HRM imati drugi brod i nakon u paketu će se i ostala tri broda rješavati.
foto: Ophodni obalni brod Umag 32/MORH
Vijesti
Sveti Toma Akvinski o tome kako izbjeći zavist na društvenim mrežama
Umjesto da podlegnemo zamci usporedbe, možemo njegovati duh zahvalnosti i slaviti dobro u sebi i drugima.
Gornja ilustracija: – Imam 1000 sljedbenika, a ti? – 80000. Stvarnost: – Mislila sam da će više ljudi doći!? – Ne, samo moji najbolji prijatelji!
Potreba za isključivanjem, odbacivanjem doslovno beskonačnog pomicanja i algoritamski odabranih feedova, sve je veći fenomen. Nije pretjerano reći da mnogi biraju digitalnu detoksikaciju, svjesni prekid od stalne gužve društvenih medija – ili čak potpuno povlačenje iz njih. Ovo nije samo hir, poput čišćenja sokovima ili povremenog posta; to je zdrav odgovor na stalni pritisak online savršenstva. Platforme društvenih medija, iako nude povezanost, također mogu njegovati osjećaj zavisti. Ali što kada bi postojao način za snalaženje u ovom digitalnom krajoliku bez podlijeganja ovom poroku?
Uđite u svetog Tomu Akvinskog, poznatog srednjovjekovnog filozofa i teologa. Njegovi bezvremenski uvidi iznenađujuće su relevantni kada je u pitanju razmišljanje o našim suvremenim borbama. Dok Akvinski nije mogao predvidjeti uspon društvenih medija, njegova razmišljanja o zavisti pružaju snažan okvir za navigaciju u usporednoj zamci koju te platforme mogu stvoriti.
Što je zavist i zašto je destruktivna?
Prema Akvincu, zavist je “tuga tuđeg dobra”. To nije samo ljubomora, koja je strah od gubitka nečega što posjedujete. Zavist je podmuklija emocija, gorčina koja se zagnoji kada vidimo sreću druge osobe. U doba društvenih medija, ova sreća može poprimiti mnoge oblike – prijateljeve savršene fotografije s odmora, kolegina nemilosrdna promaknuća na poslu, pažljivo osmišljena slika života koji se čini sretnim bez napora.
Akvinski nas podsjeća da je zavist razorna sila. To ne samo da izjeda našu vlastitu radost, već također sprječava našu sposobnost da cijenimo dobre stvari u vlastitom životu. Akvinski nadalje tvrdi da istinska sreća ne dolazi od uspoređivanja s drugima, već od življenja kreposnog života u skladu s Božjim planom.
Dakle, kako možemo primijeniti mudrost Akvinskog na svoje navike društvenih medija? Evo nekoliko strategija:
1. PAZITE ŠTO KONZUMIRATE
Uredite svoje feedove društvenih medija tako da budu poticajni i inspirativni. Prestanite pratiti račune koji stalno izazivaju zavist ili negativnost.
2. VJEŽBAJTE ZAHVALNOST
Prebacite fokus s onoga što vam nedostaje na ono što imate. Svaki dan odvojite vrijeme za razmišljanje o blagoslovima u svom životu, velikima i malima.
3. SLAVI USPJEH DRUGIH
Prava radost zbog tuđe sreće raspršuje zavist. Koristite društvene medije da čestitate i ohrabrite druge.
4. PRISJETITE SE “ODGOVARANE STVARNOSTI”
Društveni mediji su vrhunac, a ne stvarni život. Svatko se suočava s izazovima, čak i oni s naizgled savršenim online osobama.
5. USREDOTOČITE SE NA VLASTITI ŽIVOT
Uspoređivanje je kradljivac radosti. Postavite sebi ciljeve i težnje, neovisno o tome što drugi rade.
Društveni mediji mogu biti vrijedan alat za povezivanje i informacije – to je neporecivo. Ali primjenom bezvremenske mudrosti Akvinca na zavist, možemo koristiti ovaj digitalni prostor s većom sviješću i unutarnjim mirom. Umjesto da podlegnemo zamci usporedbe, možemo njegovati duh zahvalnosti i slaviti dobro u sebi i drugima. Usredotočujući se na svoj život, možemo pronaći istinsku sreću izvan filtrirane leće društvenih medija.
Daniel Esparza/Aletea ilustracija: Brightside
Vijesti
Preminuo je Louis d’Alencourt ‘apostol posljednjih vremena’
Louis d’Alencourt, francuski intelektualac, komunikolog, te kao katolik specijaliziran za eshatologiju, koji je detektirao sve simboličke tragove koji se odnose na kraj vremena, preminuo je. POČIVAO U MIRU!
Tekst o Autoru (samom sebi) s bloga Le grand Reveil – Révélations pour la fin des temps, (Veliko buđenje – Otkrivenje za posljednja vremena) prenosimo
slika: Gospa od La Salette.
Zovem se Louis d’Alencourt, rođen sam 1969., dakle 2012. imam 43 godine. Oženjen, otac obitelji, poslovni menadžer, oglašivač sam i radim u komunikacijskim profesijama od svoje 23 godine , uglavnom na čelu vlastitih struktura. Imao sam sve razloge da nastavim živjeti “ublaženi” mali život bez postavljanja previše pitanja i da uživam u životu. Osim toga…
Praktičan katolik, tradicionalističkog senzibiliteta, odgojen sam u okruženju u kojem sam naučen ne vjerovati “svijetu”, odnosno društvu koje ga okružuje, čije su ideje i način djelovanja sve više u suprotnosti s katoličkom mišlju i njezinim učenjem . Hvala Bogu, djetinjstvo i mladost sam sačuvao od štete koju danas nanose televizija i “elektronički” stil života (videoigre i slično).
To me nije spriječilo da se prihvatim računala čim sam počeo raditi (bilo je to 1989. godine), niti da pozdravim dolazak Interneta i očito budem redoviti korisnik. Čak sam bio jedan od preteča mobitela jer sam i prije dolaska mobitela već imao telefon u autu. Bilo je to doba Radiocoma 2000. ako se dobro sjećam.
No, kako nisam rođen s računalima i kako sam ih usvajao samo u radu, uvijek sam ih smatrao prije svega alatom za rad. Isto za Internet. Računalni i elektronički alati za mene nisu cilj nego sredstvo. Nijansa je važna jer nam omogućuje da stroju i njegovoj dominaciji nad čovjekom damo granice, također nam omogućuje da znamo da ne budemo previše ovisni o njemu, a prije svega da zadržimo “kontrolu”. Često sam sklon reći “nije stroj taj koja odlučuje, ja sam”.
Dovoljno je reći da računala koja se sama ažuriraju, nadjačavajući slobodnu volju svog vlasnika, odgovaraju stvarima koje me ljute. Da ne spominjem da zapravo ne znamo sve što navedeno računalo radi i prenosi…
Sve ovo samo da kažem da sam malo po malo, što sam bio stariji, to sam se više pitao o evoluciji sadašnjeg svijeta; kamo ide, Što se događa ? Odakle taj jaz između percipiranog svijeta, željenog svijeta i stvarnog svijeta? Kako objasniti da usprkos iznimnom životnom standardu zapadnjaka, čiji je potrošačko društvo najvidljiviji izlog, postoji i velika nelagoda? Sve se čini u redu, a ipak nešto nije u redu.
Uvijek su me zanimale politika i ekonomija. Moram razumjeti stvari i stoga dublje prodreti u određene teme. Budući da televizija ne dopušta da idete dublje, čitanje je najlakši i najpouzdaniji način.
Tako sam od prosječnog građanina s godinama postao ISTRAŽIVAČ. Filozof i istraživač. Točnije, istraživač političke filozofije.
Da biste razumjeli što se događa, morate pokušati znati donju stranu karata. Postoji službena i neslužbena povijest. Onaj pravi, onaj o kojem se ne uči u udžbenicima. Geopolitika. Tajne službe. Tajna društva. itd…
Kao istraživački alat, ne biste trebali početi s internetom, već s knjigama. Jedna knjiga vodi drugoj; autor, u svom argumentu, navodi druge knjige koje vas potiče znatiželja, i tako dalje. Zatim dovršavate svoja zapažanja putem Interneta. Nikad ne zaboravite da, ako vam se neka tema sviđa, morate je dalje istraživati kroz knjige, a ne ostati na površnoj fazi, kao što je slučaj s audiovizualnim dokumentima i internetom.
A ono što sam otkrio bilo je zastrašujuće. Nakon 10 godina istraživanja i napornog rada, odabira, provjeravanja, razmišljanja, danas sam u mogućnosti odgovoriti na pitanja:
Za što ?
Gdje idemo ?
O kako da stignemo tamo?
Gotovo sa sigurnošću. Jedini element koji mi nedostaje, i to veliki, je kalendar: Kada?
Ali to je i najteže, i najtajnije.
Iza riječi “kraj vremena”, “apokalipsa” ili “kraj svijeta” moramo dati jasna objašnjenja, valjane argumente i konstruirano razmišljanje.
Danas više ne mogu šutjeti. Ovo znanje moram staviti u službu svojih bližnjih kako bih im pomogao da se pripreme za konačno rješenje koje se nazire. Razmišljao sam o pisanju knjige; ovaj projekt nije isključen, ali prvo krećem s ovim blogom čiji je cilj u naslovu: probudi se dok ne bude prekasno!
Tako ću ispuniti ulogu “apostola posljednjih vremena” o kojem je Gospa od La Salette govorila u svojoj poznatoj tajni (1846.) i koji će se pojaviti u vrijeme dolaska Antikrista: “Pozivam apostole posljednjih vremena, vjerne učenike Isusa Krista, koji su živjeli u preziru svijeta i samih sebe, u siromaštvu i poniznosti, u preziru i šutnji, u molitvi i mrtvljenju, u čistoći i u jedinstvu s Bogom, u patnji i neznanju svijetu. Vrijeme je da izađu i osvijetle zemlju. “.
Nažalost, ne uklapam se baš u opis, stoga riječ (budućnost) na početku ovog članka, jer težim biti dio toga i nadam se da ću pronaći milost i snagu potrebnu da to postignem.
Doista, vladavina Antikrista je blizu i sada je hitno prosvijetliti svoje suvremenike.
-
Vijesti1 tjedan ago
Rim Tim Tagi Dim – tek pohvala Baalu?
-
Vijesti2 tjedna ago
Fra Josip Marcelić: ŠTO JE RUACH? Duh Sveti u povijesti spasenja
-
Vijesti2 dana ago
Hrvatska – Sretan ti Dan državnosti!
-
Vijesti4 dana ago
HRVATIMA GOVORI? Njemački svećenik prije 300 g. zapisao koga će svi htjeti uništiti
-
Vijesti4 tjedna ago
DANAS Prvi put misa zadušnica za žrtve komunističkih zločina u Zagrebu
-
Vijesti2 tjedna ago
DEMONOLOG GOVORI: Ozdravljenje obiteljskog stabla
-
Vijesti3 tjedna ago
Izložba “Tamo gdje su moji korijeni”
-
Vijesti3 tjedna ago
Kad zakon postane teror, otpor postaje obaveza: Što komunizam ima s pobačajem, Metuzalemom i potopom!