Connect with us

Vijesti

NAPOKON nešto suverenistički – Anušić: ‘Rusija je drugi svijet, Mađarska je za Hrvatsku opasna kao i Srbija. A gdje smo mi?”

Published

on

“Posljednjih dvadeset godina politike Europske unije u potpunosti je promašeno. Vodstvo EU provodilo je ružičastu politiku kojoj su svi dobronamjerni, svi su dobrodošli. (…) Ekonomski Rusiji ne možemo ništa. Nikakve sankcije na nju ne djeluju. (…) Mađarska je za Hrvatsku jednako opasna kao i Srbija. (…)” piše KREŠIMIR ŽABEC/i JL.

Foto: Damjan Tadić/Cropix

Izgovorio je to, među ostalim, ministar obrane Ivan Anušić na tribini “Sigurnosni i geopolitički izazovi svjetskog poretka” u organizaciji Hrvatskog diplomatskog kluba, koja je u utorak navečer održana u Zagrebu, piše Jutarnji.

Anušić je na tribinu došao kao izaslanik predsjednika Vlade te je održao 10-minutni pozdravni govor. Bilo je to 10 minuta tijekom kojih je prvi put od agresije Rusije na Ukrajinu jedan potpredsjednik hrvatske Vlade iznio niz kritika na račun europskih vođa i njihova vođenja europskih politika. Iznimno je skeptično govorio o onome što se događa na istoku Europe, ali se dotakao i Mađarske koju je ocijenio jednako opasnom za Hrvatsku kao što je i Srbija.

image

Na početku je utvrdio da se slaže s tvrdnjama kako Europa više nema lidera te je počeo kritizirati europsku politiku.

“Dvadeset godina europska politika u potpunosti je promašena. To je ružičasta politika. To je liberalna politika, protiv koje ja nemam ništa, ali imam protiv njihova stava kada govorimo o obrani, o temeljima svake države i temeljima kršćanstva na kojima Europa počiva i koje je ta Europa polako napustila. Napustila ih je odlazeći prema, kako ja zovem, ružičastoj politici u kojoj svi nose ružičaste naočale. Misle da su svi super, da su svi dobronamjerni, da su vi dobrodošli i da se ne moramo brinuti za budućnost, da ne moramo razvijati vojsku, kupovati oružje i raditi na sigurnosti. I gdje nas je to odvelo!?” upitao je retorički Anušić te zaključio da je to rezultiralo današnjom situacijom u Europi. “S druge strane gledale su nas politike s istoka i točno su znale što radimo. Ne radimo ništa. A oni su radili i spremali se za ovo. U ovom trenutku podaci koji stižu s bojišta, iz Rusije, i podaci koji stižu iz Europe poražavajući su za Europu. Mi uopće ne možemo stići njihovu proizvodnju naoružanja. Ekonomski im ne možemo ništa. Nikakve sankcije na njih ne djeluju. Rusiji čak raste BDP, a Europa ovisi o politici Sjedinjenih Američkih Država”, iznio je Anušić i zaključio: “Kao Europa doveli smo se u situaciju da smo možda najslabija karika u podjeli vlasti, u podjeli snaga, u podjeli utjecaja”.

Ministar obrane posebno je bio kritičan prema raspodjeli europskog novca. “Europska unija unatoč upozorenjima potrošila je milijarde i milijarde na električna vozila, na autonomne automobile, na taksije bez vozača. Dovoljno je da napravite jedan mali elaborat i dobijete novac od Fonda Europske unije. Bio sam dugo načelnik općine i župan i najbolje ste novce dobili za zaštitu maslačaka na livadi, zaštitu pčela, određenih kukaca, riba u rijeci koje nitko ni na koji način ne ugrožava, ali su ogromni novci dati upravo za te stvari. Nikad niti jedna kuna za sigurnost, za pripremu na ovu situaciju koju sad imamo, za uređenje atomskih skloništa, za edukaciju ljudi… Za bilo što ako ne za oružje. Ako o oružju ne želimo razgovarati jer je za nas u europskoj ružičastoj politici jako stresno razgovarati o oružju”.

Podsjetio je da je u posljednjih godinu dana kao ministar radio na opremanju i osnaživanju Oružanih snaga nabavama oružanih sustava za Hrvatsku vojsku.

U tom kontekstu osvrnuo se na, kako je rekao, nezrelost naše politike u Saboru koja kritizira te nabave i tvrdi da se za taj novac moglo napraviti 10, 20 vrtića. “Da, mogli smo. Ajmo kompletno rasprodati sve što imamo i napravit ćemo tisuće vrtića u kojima neće biti nitko. A tko će braniti te vrtiće, te obitelji kada dođe do problema? Ta nezrelost naše politike je nevjerojatna”, istaknuo je Anušić i zaključio da se vladajuća politika Hrvatske promijenila. “Svjesni smo opasnosti koje imamo. Ne da bismo nekoga ugrozili ili napali, nego da bismo prevenirali ono što nam se dogodilo 1991. godine. To je ključ svega”, poručio je ministar obrane. Potom se okrenuo analizi vojnog proračuna Srbije koji će, prema njegovim riječima, sljedeće godine dostići oko 2,5 milijarde eura. “Za što se Srbija naoružava? Oni su tamo praktički polugladni. Ljudi rade za vrlo male plaće, mala je zaposlenost, ali proizvode i kupuju abnormalno puno naoružanja. Zbog čega? Nitko se ne naoružava bez veze. Iz tog se razloga politika Europe mora promijeniti. Pod hitno”, naglasio je ministar obrane.

image

Prema njegovu mišljenju, cijela Europa i svijet ponovo su na velikim ispitima. “Vrlo ozbiljna vremena zahtijevaju vrlo ozbiljne, snažne i odlučne ljude. Mi smo potrošili dobra vremena koja su trajala poprilično dugo. Vremena koja dolaze tražit će puno ozbiljnije vođe Europe i svijeta jer ćemo imati sukob kakav svijet možda nikad nije imao. Nadam se da neće eskalirati do te faze, ali moramo biti spremni i odgovorni prvenstveno svom narodu koji od nas očekuje da ga zaštitimo”.

‘Milanović aktivno sudjeluje u onesposobljavanju naše vojske‘

Analizirajući sigurnosnu situaciju i položaj Hrvatske unutar NATO saveza, ministar obrane nije mogao zaobići poteze predsjednika Zorana Milanovića.

– Predsjednik države aktivno sudjeluje u onesposobljavanju pripadnika naših Oružanih snaga odbijanjem da sudjeluju s našim NATO saveznicima diljem Europe i svijeta u mirovnim aktivnostima. Kakva je to poruka hrvatske politike prema našim saveznicima u Europskoj uniji i u NATO-u? Mi pokazujemo nevjerodostojnost, neprincipijelnost i nezahvalnost za ono što su pojedine članice NATO-a, prije svega SAD, učinile za nas tijekom Domovinskog rata”, istaknuo je Anušić.

– Nije mi jasno da i dan-danas u Hrvatskoj postoje političke opcije koje dovode Hrvatsku u situaciju da se moramo pravdati na summitima, na konferencijama na kojima sjedimo s našim saveznicima zašto se ponašamo kao 13. prase. Ili zbog čega se ponašamo kao netko tko može stati uz bok s Orbán​om ili danas-sutra s nekim drugim čelnicima Europe koji su u ovom trenutku vrlo opasni, prije svega za Hrvatsku. Ne samo Srbija, nego i Mađarska”, dodao je.

Vijesti

Mauro Bonaita: Zašto se nastaviti boriti? Saveznici euharistije i evanđelja

Published

on

Vašoj pozornosti nudimo ovaj članak koji je objavio portal Saveznici euharistije i evanđelja. Sretno čitanje i širenje predlaže Mario Tosatti.

SAVEZNICI EUHARISTIJE: ŽIVOTNI PROGRAM. Zašto nastaviti borbu. Mauro Bonaita

Vašoj pozornosti nudimo ovaj članak koji sadrži pitanja i odgovore o “saveznicima euharistije” otprilike dvije godine nakon njihova rođenja, koje je Radio Roma, u nedavnom intervjuu, postavio upravitelju provincije Reggio Emilia: Mauru Bonaiti. Video kompletne snimke pojavit će se uskoro na ovim stranicama. Ugodno čitanje.

1) Tko su saveznici Euharistije i Evanđelja? Kada su rođeni i zašto? Ne bi li Crkva kao božanska institucija trebala braniti tako veliki sakrament?

Saveznici euharistije i evanđelja rođeni su u veljači 2023. na inicijativu Veronice Cireneo i Valtera Tuninettija (koji je kasnije bio prisiljen napustiti administraciju zbog obiteljskih razloga).

Odmah potpomognuti raznim katoličkim blogovima, a prije svega Stilumom Curiae vatikanskog stručnjaka Marca Tosattija i Korazymom doktora Vika van Branteghema, kojeg pamtimo po stalnom širenju rada pokreta, ubrzo su se na prilično homogen način proširili cijelim teritorijem. poluotoka, organizirajući se u tridesetak lokalnih provincijskih skupina.

Grupa je nastala spontano kao odgovor na liturgiju i na Vjeru koja se tijekom razdoblja Covida prostituirala svijetu, ističući sve slabosti i površnost moderne Crkve, stvarajući beskrajnu bol kod pojedinih katolika koji su se suprotstavljali predloženom duhovnom zanosu. a nametnuta od strane hijerarhije.

Prihvaćanje od strane Učiteljstva Crkve, covid propisa, koji su važniji od božanskih, probudilo je savjest mnogih u patnji, razvijajući intenzivan osjećaj suosjećanja za Tijelo Kristovo koje se još uvijek muči, već 2000 godina prije je bilo na Kalvariji. Ovo beskrvno mučeništvo događa se danas kroz zlostavljanja i uvrede od strane vjernika, a prečesto i od strane svećenika, koji, stavljajući pričest u svoje ruke, ne mare za opasnost da se krhotine raspu po zemlji, koje se svetogrdno gaze.

Upravo ta zlostavljanja i prijestupe mi saveznici motrimo kao stražari.

Do danas imamo oko 3200 članova, uključujući mnoge Talijane koji žive u inozemstvu (Australija, Belgija…) koji su postali svjesni našeg postojanja, dopirući do nas virtualno.

2) Zašto u tridentskim misama ne postoji ista opasnost od euharistijske zloporabe?

U drevnom obredu ili tridentskoj misi ako vam je draže, upute koje se odnose na stav klanjanja upisane su i kontekstualne s tekstom misala, koji se razlikuje od onoga koji se koristi u reformiranom obredu. Ministar je “ozbiljno obrazovan i motiviran”, stoga nema “improviziranih” ministara (ad actum ili ad tempus). Liturgija je kao da je zamrznuta u 1960. godini, pa nije predviđena euharistija na ruku, jer tada još nije bio podijeljen indult, što je nažalost kasnije postalo pravilo. Svatko tko je bio na misi u Vetus Ordo zna da se euharistija prima samo na usta i s tanjurićem (što bi prema uputama bilo potrebno i u Novus Ordo) [vidi bilješku 1]. Nadalje, zbog latinskog jezika, drevna misa je obred pravog klanjanja i gestovne pohvale, a ne samo razumijevanja riječi, što je razlog za napuštanje latinskog u reformiranom obredu, zamjenjujući ga narodnim narodnim jezikom [bilješka 2].

3) Koje je najraširenije zlostavljanje s kojim ste se morali suočiti?

Naš je zadatak u biti dati primjer. Klečimo pred Hostijom, čak i na zemlji, gdje nema dostupnih klečala.

U razdoblju neposredno nakon Covida svakako je najraširenije zlostavljanje svećenika koji su nametali, u nekim slučajevima i nasilno, euharistiju na ruku. Nažalost, zlouporabe koje se danas događaju na svakoj misi su bezbrojne: od bezuvjetnog korištenja izvanrednih službenika (što je najraširenije) koje u nekim slučajevima vidi čak i suzdržavanje svećenika od podjele [bilješka 3], do samopomoć izvanrednih službenika, đakona i ponekad bilo koga drugoga.
Postoje i liturgijske zlouporabe kao što su kumulativne (ili višenamjerne) mise koje su podcijenjene, ali su prava pošast koja nas sprječava da dobijemo plodonosne mise i za žive i za pokojne, također ograničavajući zagovor za našu korist od strane preminule duše [bilješka 4].

4) Koji je vaš modus operandi da zaustavite ta zlostavljanja?

Nakon prijave od saveznika ili nakon što smo pokupili uvredljivu situaciju iz mainstreama, organiziramo se sami idemo na naš Telegram kanal i općenito aktiviramo “mail bombardiranje” upućeno svećeniku i biskupu referentne biskupije [bilješka 5]. Uglavnom se situacija rješava svećenikovim pokajanjem, ponekad su u blizini naši Saveznici koji se organiziraju u velike grupe i idu na misu tog svećenika klečeći pred svetom Hostijom u znak posebnog prosvjeda [6].

Slučaj koji je izazvao mnogo rasprava i u kojem su sudjelovali brojni vjernici i prijatelji raznih katoličkih skupina bila je borba protiv bogohulne izložbe slikara A. Saltinija u Carpiju (u pokrajini Modena), koju je poduprla biskupija i koja je održana u crkvi svetog Ignacija Lojolskog.

Izložba je bila postavljena lani u ožujku i završila početkom svibnja, u usporedbi s zatvaranjem predviđenim za lipanj, zahvaljujući brojnim javnim molitvama krunice za naknadu ispred crkve i nekim prijavama tužiteljstvu zbog nepoštivanja biskupa, slikara i kustosi izložbe. Prvo ročište, na kojem će se protiv njih voditi istraga zbog nepoštivanja suda, održat će se u siječnju 2025. (bilješka 7).

Bio je to teško zaslužen i mukotrpno izboren uspjeh, ali je upravo zato bio veliko zadovoljstvo za cijelu Kristovu vjernu Crkvu, koja je neopravdano optužena da: “vidi zlo gdje ga nema” [8].

Međutim, obična borba, kao što sam gore spomenuo, sastoji se u održavanju našeg stava poštovanja i obožavanja na svakoj misi, u skladu s nizom ponašanja koje predlaže naš Vademecum [bilješka 9], a koja su ista ona koja su katolički vjernici uvijek imali održao kroz dvije tisuće godina života Crkve.

5) Što saveznici žele postići?

Cilj nam je zadržati nepromijenjenu vjeru u stvarnu Kristovu prisutnost u Euharistiji. To je zato što smo uvjereni da ona sama izgrađuje Crkvu kao što je rekao Sveti Otac Ivan Pavao II. u svojoj enciklici “Ecclesia de Eucharistia”.

Mi smo kao zaštita od zlostavljanja i slobodne kreativnosti svojstvene Novom obredu. Otkrili smo da tamo gdje je zlostavljanje iskorijenjeno, čak su i propovijedi najopakijih svećenika ispunjene Istinom i obogaćene ljepotom.

6) Mislite li da ste vi lijek? Odnosno, mislite li da će se zahvaljujući vašem djelovanju vratiti vjera u Presveti Sakrament?

Ne, mi smo jednostavni vjernici koji izvršavaju svoju duhovnu dužnost da smanje uvrede protiv sakramentalnog života Isusa Krista.

Želimo biti melem za Njegovo Srce probodeno liturgijskim zlouporabama i nepoštovanjem, čekajući Pravi lijek koji će On sam primijeniti kada i kako On želi.

Međutim, mi djelujemo u uvjerenju da zla dolaze da donesu veća dobra. Svjedočanstvo koje iznosimo je međutim, čin vjernosti Bogu koji ne može ostati neuslišan u našim molitvama.

7) Zašto tolika pozornost na stav tijela za primanje Euharistije? Odnosno u ustima ili na ruci? Osjećaji više nisu važni otkako je sam Isus rekao: “Ono što ulazi u usta ne čini čovjeka nečistim; što izlazi iz usta, to čini čovjeka nečistim!”?

Današnji svijet zlorabi narodnu izreku: “Odjeća ne čini čovjeka”; prenoseći izuzetak (tj. indult euharistije na ruku) kao pravilo.

Ako bismo radije slijedili uobičajeno pravilo, morali bismo reći da: “Redovnik nosi habit”, dakle stav tijela je ogledalo onoga što vjerujemo u duši, u neizbježnom jedinstvu naše dvojne prirode: tjelesne i duhovni.

Moderna crkva, koja više ne osjeća potrebu obraćati pozornost na vanjski izgled i znakove, protestantizira vjeru.

Znak za to su svećenici koji, iako su to dužni, često javno ne nose svećenički habit ili biskupi koji ne nose naprsni križ ili papa (za mnoge sada samo tako pretpostavljaju) koji blagoslivlja bez davanja znak križa.

Oni su poput onog supružnika koji skriva vjenčani prsten kad odlazi od kuće; jer su otvoreni za druga iskustva. Nije slučajno da je jedna od brojnih rasprava o otvorenosti braka i za svećenike te da je najveći skandal u Crkvi homoseksualizam i pedofilija.

Vraćajući se Euharistiji, moramo citirati frazu pape Ratzingera o klečenju. Rekao je točno ove riječi:

“Bolesne su vjera i liturgija koje više ne poznaju čin klečanja”

Čin klanjanja Bogu također se izražava klečećim tijelom i primanjem onoga što nam On nudi, tj. sebe žrtvovanog na Kalvariji, ne hvatanjem rukama, nego primanjem na jezik. Danas su nam se pak ruke prostituirale prema konzumerizmu i “grabljenju” svega što prođe pred nama.
Vjera nije sentimentalnost, nego muževno prianjanje uz Evanđelje, uz nauk, uz vjeru otaca i nasljedovanje Krista.

8) Zato što kaže da Crkva to čini to protestantizira? U kojem smislu? Vraćamo li se Lutherovim herezama?

Da, ponovno nam prijeti luteransko krivovjerje s odbacivanjem nauka i općeg svećeništva vjernika.

Luteranstvo je protjerano iz Crkve u vrijeme kada se protiv krivovjerja vodila hrabra i rigorozna borba. Danas smo u ime pretjerane tolerancije u ljudskom i vjerskom dijalogu zaboravili na Pravoga Boga, a krivovjerje koje je tada izbačeno na velika vrata evoluiralo je u svijetu kroz prosvjetiteljske pokrete (egalitè) i teoriju ‘marksističkog egalitarizma’. dok se opet kroz prozor nije vratilo (s V. II saborom) u lažnom ruhu. Danas više nemamo oružje i dijalektiku za borbu protiv krivovjerja zbog lažnog koncepta ljubavi prema milosrđu (koja je pogrešno usmjerena isključivo na druge, a ne na Boga) [bilješka 10].

9) Kako se to krivovjerje konkretno očituje u Crkvi?

Ono se očituje u hijerarhijskom spljoštenju zbog odbojnosti prema hijerarhijama, prema dogmatskim i doktrinarnim nametanjima, pretjeranom uzdizanju vjernika i ponižavanju svećeništva Reda kroz napuštanje stavova poštovanja.

Moramo zapamtiti da u osnovi ljudsko poštovanje pripada ljudima, čast pripada političkim/vjerskim vlastima i roditeljima (sjetite se četvrte zapovijedi), štovanje pripada svecima, a obožavanje pripada Bogu. Svi ti stavovi su se izgubili u osiromašenju jezika, danas svakome kažemo “zdravo”, i u osiromašenju tjelesnih stavova. Zbog toga mnogi kršćani pristupaju Isusu Kristu, koji je Bog, kao prijatelju po pijanci!

Kako u suvremenim odnosima između roditelja i djece koji žele odnos prijateljstva i povjerenja, u nipodaštavanju i preklapanju uloga, što stvara kaos, tako i u odbijanju svećenika da oblače svećenički habit i vrše svoju ulogu u pravoslavlju, dodano pretjeranom, često improviziranom, sudjelovanju laičkih službenika koji nisu uvijek motivirani istinskom ljubavlju prema Bogu, nego radije željom za osobnom vidljivošću, čine razliku između zajedničkog svećeništva krštenih i Svećeništvo Reda, stvarajući prevladavajuću zbrku u koju smo uronjeni.

Bolesni plodovi ove hereze su rijetka zvanja. Ako se, naime, sve svede na “plošnost”, nitko neće razviti ambicije za visokim stvarima Božjim, nego će svi pasti u niskosti ništavila i poroka.

10) Što treba učiniti da se vratimo uobičajenoj vjeri?

Crkva bi se trebala vratiti nauku, ali prije svega uključiti se u djela duhovnog milosrđa.

U godinama koje su upravo prošle svi smo čuli kako mnogi naši župnici opominju vjernike na Covid propise: socijalno distanciranje, korištenje maski, zabrana klečanja i svete vode, obveza dezinfekcije ruku, zabrana na poljubac križa… do zatvaranja crkava.

Ipak, niti jedan od tih istih svećenika nikada nije opominjao vjernike s istom žestinom u vezi s pitanjima vjere: poput klečanja, šutnje prije, za vrijeme i nakon mise, primanja euharistije na usta.

Doista, kad je izvanredno razdoblje završilo, došlo je do potpunog i daljnjeg napuštanja i degradacije liturgijskih uputa.

Svećenici bi trebali prepoznati da su Boga stavili na drugo mjesto, protiv prve zapovijedi: “LJUBITI GOSPODINA, BOGA SVOGA, SVIM SRCEM SVOJIM, SVOM DUŠOM SVOM I SVIM UMOM SVOJIM” i vratiti se jačanju svoje vjere i vjere vjernici koje su sami izgubili.

Za obnovu vjere bilo bi potrebno da se crkveno učiteljstvo vrati vršenju duhovnih djela milosrđa kao prioriteta, posebice prva tri:

– savjetovati sumnjičave ljude,
– obrazovati neznalice i
– ukoriti grješnike.

U sadašnjem pontifikatu, međutim, rizik je biti optužen za prozelitizam, kao da bi prozelitizam za pokušaj obraćenja drugih mogao biti loš…

11) Po vašem mišljenju, jesmo li dosegli vrhunac ove ere? Ima li nade da ćemo se uskoro vratiti pravim kršćanima?

Ne, vjerujem da još nismo na vrhuncu, ali smo blizu. Potrebna je Božja intervencija da bi se cijelo društvo duboko promijenilo.

Presveto Srce Isusovo želi posvuda vladati, ne samo u Crkvi, nego i u cijelom društvu.

Neuspjeh demokracije, ove Republike i cijele međunarodne politike je pred našim očima. Postoje proročanstva Padre Pija koja govore o povratku monarhije. Slažem se da ako želimo radikalnu promjenu u društvu moramo se vratiti monarhiji kao vrhovnom obliku vlasti, jer je ona u skladu s naravi Krista koji je Kralj.

U Crkvi, međutim, budući da je mistično tijelo Kristovo, vjerujem da se njezina očita smrt mora dogoditi prvo, kao što je Isus umro na Golgoti; euharistija će biti ponižena dok ne postane nevažeća, vjerojatno će pokušati promijeniti formulu posvete.

U knjizi Biblije u 11. poglavlju Daniela čitamo, govoreći o antikristu: “Snage koje on naoruža krenut će da oskrnave svetište citadele, ukinut će svakodnevne žrtve i ondje će postaviti razornu grozotu.”

Odvratnost razaranja bit će potpuna ako se riječi Posvete promijene, jer se ne može dogoditi transsupstancijacija, to jest pretvorba kruha i vina u Tijelo i Krv Kristovu. Tada će to biti prinos Bogu bez žrtve, dakle to će biti NEDOBRODOŠLI prinos, gori od Kainovih prinosa.

Nije tajna da trenutni sukob unutar Crkve vidi dvije zvijeri iz Otkrivenja 13 u suprotnosti (“Zvijer koja se diže iz mora” i “Zvijer koja se diže sa zemlje”) i čini se da je raskol neizbježan. Vjerujem da ćemo se u narednim godinama imati za što boriti.

Zato se mi saveznici Euharistije i Evanđelja moramo i dalje oduprijeti, kako bi Euharistija maksimalnom snagom izgrađivala Crkvu do tih dana; tada će se dogoditi obnova Istinske Crkve koja će morati sjati jače nego prije. Računamo na sve veći broj saveznika koji idu posvuda da daju primjer pobožnosti i štovanja euharistijskom Isusu i da vrate red u Njegov dom: u nekim slučajevima sada s neprepoznatljivim izgledom.

Ovim završavam i zahvaljujem vam na pruženoj prilici da pred brojnim slušateljima Radio Roma govorimo o sebi i u ime svih saveznika koje sam želio predstavljati u ovom razgovoru. Hvala

Mauro Bonaita, Reggio Emilia | marcotosatti.com

  1. studenog 2024

A) Bibliografske bilješke.

[1] Tanjurić i Presveti Sakrament
[2] Molba biskupu da slavi svete mise u starom obredu
[3] Dragi Don, zašto ne dijeliš Euharistiju?
[4] Mise u izbornom pravu
[5] Referentne crkvene upute za euharistijsko zlouporabu: “Redemptionis Sacramentum”
[6] Svjedočanstvo: “Hrabrost kleknuti”
[7] Istraga zbog nepoštivanja. siječnja 2025. Carpi. Prvo saslušanje
[8] Carpi: Prva krunica 9. ožujka; Druga krunica 16. ožujka; Peta krunica 6. travnja
[9] Vademekum “Saveznika Euharistije i Evanđelja”
[10] Preporučamo čitanje enciklike “Deus Caritas Est”


B) Kontakti:

Načini da se dođe do „saveznika euharistije i evanđelja“. sljedeće:

1) TELEGRAM https://t.me/Alleanza3
2) BLOG (s našim člancima) https://alleatieucarestiaevangelo.blogspot.com
3) YOUTUBE, mail

Continue Reading

Vijesti

Hrvatska pravoslavna crkva – preporod: Tribina – sutra u Splitu!

Published

on

Predstavljanje knjige “Hrvatska pravoslavna crkva – preporod” u Splitu, četvrtak, 28. studenoga 2024.

Predstavljanje knjige ”Hrvatska pravoslavna crkva – preporod” autora Aleksandra, arhiepiskopa Hrvatske pravoslavne crkve upriličit će se u Splitu, u dvorani Hotela Park u četvrtak, 28. studenog u 18 sati.

U knjizi su obrađene nove povijesne činjenice o preporodu Hrvatske pravoslavne crkve.

O knjizi će govoriti publicist Damir Borovčak, prof. dr. sc. Mihovil Biočić, akademik Josip Pečarić, recenzent i autor arhiepiskop Aleksandar.

Veliki interview hrvatskog arhiepiskopa Aleksandra u emisiji Nova era, Televizije Slavonije i Baranje, u kojoj je poglavar Hrvatske pravoslavne crkve, arhiepiskop Aleksandar pojasnio stanje oko upisa crkve u evidenciju vjerskih zajednica i nepoštovanja države prema odluci Visokog upravnog suda.

Razgovor je bio i o povijesti pravoslavlja u Hrvatskoj, jugoslavenstvu i drugim temama. Poslušajte!

Continue Reading

Vijesti

ŠOK U RUMUNJSKOJ Suverenist Călin Georgescu iz zaleđenog jezera do predsjedničke pobjede?

Published

on

Rumunjska je bila šokirana kada se Călin Georgescu (bivši diplomat u UN-u, gdje je upoznao sve prljavštine tog sustava) pojavio niotkuda i pobijedio u prvom krugu predsjedničkih izbora.

Puno prije izbornih dana privukao je pozornost tijekom pandemije kada je snimio poruku iz zaleđenog jezera, govoreći ljudima da vjeruju svom imunološkom sustavu i izađu iz svojih domova kako bi vježbali

Plivajući u zaleđenom jezeru rekao je: “Vjerujem u svoj imuno-sustav, jer imam puno povjerenje u Boga, Stvoritelja. Moj imunitet je temeljen na severenosti mog bića, jer imunitet vježbom opstaje samo u prirodi. Ovdje (u jezeru) je stvarnost, ovdje leži informacija, ne u laboratoriju. I zato mi nije hladno, to ne osjećam.

Osjećam snagu… (da) mogu živjeti, slobodan sam!

Rumunjski predsjednički favorit Călin Georgescu osuđuje globalistički napad na kršćanstvo, izjavljujući da ‘nitko ne može pobijediti Boga.’

“Sretni smo što se još možemo pokloniti pred ovim blagom, kad vidimo što se događa drugima. Danas se oni bore protiv Boga, ali globalisti ne razumiju da se Boga ne može pobijedit! Nalazimo se danas u duhovnoj krizi, u boju između Arkanđela Mihaela i Sotone! Sigurno je da žele eliminirati kršćanstvo iz Svijeta, pozivamo na kršćansku svijest, imamo bezgraničnu vjeru u našu drevnu Crkvu, imamo bezgraničnu vjeru u Isusa Krista i naš narod”

Continue Reading

Popularno

Copyright © 2023. Croativ.net. All Rights Reserved