Connect with us

Vijesti

PROTEST STOTINE ZNANSTVENIKA, SVEĆENIKA I LAIKA PROTIV NEDAVNIH SVETOGRDNIH ČINA PAPE FRANJE

Published

on

/U Vatikanu su se dogodile strašne stvari. Održan je poganski  Amazonski sinod i upriličene su poganske ceremonije na najsvetijim mjestima katoličke Crkve, u samoj bazilici sv. Petra, u Vatikanskim vrtovima. Na tim poganskim „liturgijama“ sudjelovao je sam papa i dio visoke crkvene hijerarhije.

Na dan 7 listopada, blagdan Gospe od sv. Krunice, na dan kršćanske pobjede kod Lepanta, poganski ritual je stigao do samog velikog oltara bazilike sv. Petra i umjesto procesije Blaženoj Djevici Mariji odvijala se procesija s Pachamamom – poganskom božicom zemlje. Dakle poganski idol – Pachamama –  zamjenio je Blaženu Djevicu Mariju. Dugodio se cijeli niz bogohulnih djela. U popisu priloga na dnu možete vidjeti neke od bogohulnih prizora. Potpisuje: K.P.  https://youtu.be/CaNry-CQiI4?t=166 

>> Amazonska sinoda, nametanje poganstva Crkvi, je put ka uništenju kršćanstva  

image.png

Dokument na sedam jezika protiv svetogrdnih čina koja je počinio papa Franjo za vrijeme nedavnog Amazonskog sinoda potpisala je stotina znanstvenika, svećenika i laika.  Podpisnici dokumenta podsjećaju da je, između ostaloga, papa Franjo sudjelovao 4 listopada u činu obožavanja poganske božice Pachamame u Vatikanskim vrtovima i da je 7 listopada idol bio postavljen ispred glavnog oltara bazilike sv. Petra, a zatim odnesen u procesiji u dvoranu u kojoj se održavao Sinod.

>> Katolička obveza jest – oduprijeti se!

Ove ceremonije su bile osuđene kao svetogrdne od strane kardinala Waltera Brandmuelera, kardinala Raymonda Burkea, kardinala Gerharda Muellera i kardinala Jorge Urosa Savino, nadbiskupa Carla Marie Vigana, biskupa Athanasiusa Schneidera, biskupa Jose Luis Azona Hermoso, biskupa Rudolfa Voderholzera i biskupa Mariana Eleganti.

Znanstvenici /svećenici i laici/ traže od „pape Franje da se javno i nedvojbeno pokaje za ove objektivno teške grijehe i za sve javne prijestupe koje je počinio protiv Boga i istinske religije i da naknadi /učini pokoru/za ove prijestupe. Od svih biskupa Crkve katoličke traže da upute bratsku opomenu papi Franji zbog ovih skandala i da svoju pastvu opomenu na temeljno učenje Katoličke vjere božanski objavljene da ako budu slijedili sadašnjeg papu u povredi Prve božje zapovjedi izlažu se opasnosti vječnog prokletstva.“

>> JA, ALEXANDER TSCHUGGUEL, SAM BACIO IDOLE PACHAMAME U TIBAR

Među stotine znanstvenika su John F. McCarthy, moralist, teolog Brian W. Harrison, povjesničar Roberto de Mattei, istraživač John Lamont, filozof prava Paolo Pasqualucci, specijalista za srednji vijek Claudio Pierantoni, patrolog John Rist, filozof Josef Seifert, povjesničar Henry Sire, kneginja Gloria Thum y Taxis, filozof Giovanni Turco, znanstvenik Jose Antonio Ureta i Joh-Henry Westen suizdavač LifeSiteNews.

PROTEST PROTIV SVETOGRDNIH DJELA PAPE FRANJE

Mi dole potpisani, znanstvenici i katoliči intelektualci protestiramo i osuđujemo svetogrdna i praznovjerna djela koja je počinio papa Franjo, sljedbenik Petra, za vrijeme nedavnog Amazonskog sinoda održanog u Rimu.

Ovo su počinjena svetogrdna djela:

  • ·       4 listopada papa Franjo je sudjelovao u činu  idolatrijske adoracije poganske božice Pachamame.
  • ·       Dopusito je da se taj čin izvrši u Vatikanski vrtovima obeščastivši na taj način blizinu grobova mučenika i crkvu Apostola Petra.
  • ·       Sudjelovao je u djelu idolatrijskog obožavanja i blagoslovio drvenu sliku idola Pachamame.
  • ·       7 listopada idol Pachamame je postavljen ispred velikog oltara /bazilike/ sv. Petra a zatim u procesiji odnešen u dvoranu Sinoda. Papa Franjo je za vrijeme te ceremonije izgovarao prateće molitve koje su se ticale te slike i zatim se pridružio ovoj procesiji.
  • ·       Kada su slike ovog poganskog božanstva iznesene iz crkve Santa Maria Traspontina, gdje su bile svetogrdno stavljene, i kada su bačene u Tibar, bacili su ih katolici uvrjeđeni svetogrđem u crkvi, papa  Franjo se 25 listopada ispričao za njihovo uklanjanje i novi kip Pachamame je stavljen u crkvu. Na taj način se dogodilo još veće svetogrđe.
  • ·       27 listopada, u završnoj misi Sinoda primio je zdjelicu koja se koristila tokom idolatrijskog kulta Pachamame i stavio ju je na oltar. 

  Isti papa Franjo potvrdio je da su ove drvene slike poganski idoli. U svojim isprikama za uklanjanje ovih idola iz jedne Crkve posebno je imenovao Pachamamu, ime lažne božice zemlje prema poganskom vjerovanju Južne Amerike.

Razne karakteristike ovih ceremonija su osuđene kao idolatrijske i svetogrdne od strane kardinala Waltera Brandmuellera, kardinala Gerharda Muellera, kardinala Jorge Urosa Saviana, nadbiskupa Carla Marie Vigana, biskupa Athanasiusa Schneidera, biskupa Jose Luis Azona Hermoso, biskupa Rudolfa Vedenholzera i biskupa Mariana Elegane. Na kraju je kardinal Raymodn Burke iskazao isto tumačenje i u jednom intevjuu.

Ovom sudjelovanju  je prethodila deklaracija s naslovom „Dokument o ljudskom bratstvu“, koju su potpisali papa Franjo i Ahmad Al – Tayyeb, veliki imam džamije Al – Azhar, 4 veljače 2019. Ova deklaracija tvrdi:

„Mnoštvo i različitost  religija, boja, spola, rasa i jezika  su volja Božja po Njegovoj mudrosti po kojoj je stvorio ljudska bića. Ova božanska mudrost je izvor iz koje proizilazi pravo na slobodu vjerovanja i slobodu biti različit.“

Sudjelovanje pape Franje u idolatrijskim ceremonijama znači da on namjerava ovoj tvrdnji dati krivovjerni smisao kojim je suglasan da se poganska adoracija idola smatra pozitivnom kao dobro koje je volja Božja.

Inače, on je privatno rekao biskupu Athanasiu Schneideru da: „Ti /biskupu/ možeš reći da ova upitna rečenica o različitosti religija treba značiti dopustivost /permisivnost/ volje Božje.“Papa Franjo nikada nije ispravio ovu tvrdnju iz Abu Dhabia  s tim smislom. U svom sljedećem govoru za vrijeme javne audijencije, koji je objavljen 3 travnja 2019, odgovarajući na pitanje „Zašto Bog dopušta tolike religije?“ Osvrnuo se „na dopustivost/permisivnost / volje Božje“ kao tumačenja skolastičke teologije dajući joj pozitivno značenje, izjavljujući da je „Bog htio to dopustiti“, jer „ipak postoje tolike religije“ izjavljujući da „gledajući neprekidno u nebo gledaju Boga.“ Nema ni najmanjeg uporišta za to da Bog dopušta postojanje lažnih vjera i na isti način kao što dopušta postojanje zla općenito.

Još i gore, papa Franjo je onda potvrdio nikad opovrgnutu deklaraciju iz Abu Dhabia utemeljenjem „međureligioznog komiteta“ službeno nazvanog „Visoki komitet – Higher Committee, sa sjedištem u Ujedinjenim Arapskim Emiratima za promicanje ciljeva dokumenta i za promicanje direktiva Papinskog savjeta za međureligiozni dijalog upućenih direktorima svih viših katoličkih institucija, a indirektno svim katoličkim sveučilišnim profesorima tražeći od njih da što je moguće više šire dokument i njegovu nikad ispravljenu tvrdnju „da je Bog htio različitost religija  kao što je htio i različitos boja, spola, rasa i jezika.“

Ovlaštenje/dopuštenje za čašćenje bilo čega što je različito od jedinog i istinitog Boga, Presvetog Trojstva, je kršenje Prve zapovjedi. Pouzdano je da sudjelovanje u bilo kojem obliku obožavanja idola je osuđena po toj Zapovjedi i objektivno je teški grijeh bez obzira na osobnu krivnju o čemu samo Bog može presuditi.

Sveti Pavle uči prvobitnu Crkvu da žrtva prinesena poganskim idolima nije žrtva Bogu nego demonima, kada u Prvom pismu Korinćanima kaže:

„Što onda želim reći? Što je meso žrtvovano idolima? Ili što je bilo kakav idol? Kažem vam da su žrtve poganskim bogovima žrtve demonima a ne Bogu. Stoga ne želim da uđete u savez s demonima. Ne  možete piti kalež Gospodinov i iz kaleža demona. Ne možete sudjelovati kod stola Gospodina i kod stola demonskog. (Kor. 10, 19-21).

Ovim je papa Franjo ušao u zabrane Drugog Nicejskog koncila:

„Mnogi pastiri su uništavali moj vinograd i zagadili moju zemlju. Slijedili su bezbožne ljude i pouzdavali se u vlastitu ludost, štetili su svetoj Crkvi koju je Krist, naš Bog, uzeo za svoju Zaručnicu i nisu uspjjevali razlikovati sveto od profanog tvrdeći da slike našeg Gospodina i Njegovih svetih nisu različite od drvenih slika sotonskih idola.“

S velikom žalošću i dubokom ljubavlju za Petrovu Katedru, zaklinjemo Svemogućeg Boga da poštedi grešne članove Svoje Crkve na zemlji od kazne koju zaslužuju za ove užasne grijehe.

Smjerno tražimo od pape Franje da se javno pokaje i da bez zdvajanja za ove teške grijehe koji su objektivno teški, i za sve druge javne prijestupe koje je počinio protiv Boga i prave istinske vjere naknadi / da učini pokoru/ za ove prijestupe.

Molimo smjerno sve biskupe Katoličke Crkve da se obrate bratski papi Franji i upute mu opomene za ove skandale, i da opomenu svoju pastvu na ono što tvrdi učenje Katoličke vjere božanski objavljene, jer ako budu slijedili uvrede protiv Prve zapovijedi u opasnosti su vječne osude.

Corrispodenzaromana.it S tal. prevela prof. Kornelija Pejčinović

Na blagdan posvete Lateranske bazilike: Terribilis est locus iste: hic domus Dei est et porta caeli et vocabitur aula Dei.“= Ovo je strašno mjesto: ovo je kuća Boga i vrata neba i predvorje Boga.“

Lista potpisnika:


Dr Gerard J.M. van den Aardweg
, The Netherlands

Dr Robert Adams, medical physician in Emergency & Family Medicine

Donna F. Bethell, J.D.

Tom Bethell, senior editor of The American Spectator and book author

Dr Biagio Buonomo, PhD in Ancient Christianity History and former culture columnist (1990-2013) for L’Osservatore Romano

François Billot de Lochner, President of Liberté politique, France

Rev. Deacon Andrew Carter B.Sc. (Hons.) ARCS DipPFS Leader, Marriage & Family Life Commission, Diocese of Portsmouth, England

Mr. Robert Cassidy, STL

Dr Michael Cawley, PhD, Psychologist, Former University Instructor, Pennsylvania, USA

Dr Erick Chastain, PhD, Postdoctoral Research Associate, Department of Psychiatry, University of Wisconsin-Madison

Fr Linus F Clovis

Lynn Colgan Cohen, M.A., O.F.S.

DrColin H. Jory, MA, PhD, Historian, Canberra, Australia

Rev Edward B. Connolly, Pastor Emeritus, St. Joseph Parish St. Vincent de Paul Parish, Girardville PA

Prof. Roberto de Mattei, Former Professor of the History of Christianity, European University of Rome, former Vice President of the National Research Council (CNR)

José Florencio Domínguez, philologist and translator

Deacon Nick Donnelly, MA Catholic Pastoral & Educational Studies (Spiritual Formation), England

Fr Thomas Edward Dorn, pastor of Holy Redeemer Parish in New Bremen OH in the Archdiocese of Cincinnati

Fr Stefan Dreher FSSP, Stuttgart, Germany

Dr Michael B. Ewbank, PhD in Philosophy, Loras College, retired, USA

Fr Jerome Fasano, Pastor, St John the Baptist Church, Front Royal, Virginia, USA

Dr James Fennessy, MA, MSW, JD, LCSW, Matawan, New Jersey, USA

Christopher A. Ferrara, J.D., Founding President of the American Catholic Lawyers’ Association

Fr Jay Finelli, Tiverton, RI, USA

Prof. Michele Gaslini, Professor of Public Law, University of Udine, Italy

Dr Linda M. Goulash, M.D.

Dr Maria Guarini STB, Pontificia Università Seraphicum, Rome; editor of the website Chiesa e postconcilio

Fr Brian W. Harrison, OS, STD, associate professor of theology of the Pontifical Catholic University of Puerto Rico (retired), Scholar-in-Residence, Oblates of Wisdom Study Center, St. Louis, Missouri, USA

Sarah Henderson DCHS MA (RE & Catechetics) BA (Mus)

Prof. Robert Hickson PhD, Retired Professor of Literature and of Strategic-Cultural Studies

Dr Maike Hickson PhD, Writer and Journalist

Prof., Dr.rer.pol., Dr.rer.nat. Rudolf Hilfer, Professor of Theoretical Physics at Universität Stuttgart

Fr John Hunwicke,Former Senior Research Fellow, Pusey House, Oxford

Fr Edward J. Kelty, OS, JCD, Defensor Vinculi, SRNC rota romana 2001-19, Former Judicial Vicar,  Archdiocese of Ferrara, Judge, Archdiocese of Ferrara

Dr Ivo Kerže, prof. phil.

Dr Thomas Klibengajtis, former Assistant Professor of Catholic Systematic Theology, Institute of Catholic Theology, Technical University Dresden, Germany

Dr Peter A. Kwasniewski, PhD, USA

Dr John Lamont, DPhil (Oxon.)

Dr Dorotea Lancellotti, catechist, co-founder of the website: https://cooperatores-veritatis.org/

Dr Ester Ledda, consecrated laywoman, co-founder of the website https://cooperatores-veritatis.org/

Fr Patrick Magee, FLHFa Franciscan of Our Lady of the Holy Family, canonical hermit in the Diocese of Fall River, Massachusetts

Dr Carlo Manetti, jurist and lecturer, Italy

Dr Christopher Manion, PhD, KM,Humanae Vitae Coalition, Front Royal, Virginia, USA

Antonio Marcantonio, MA

Michael J. Matt, Editor, The Remnant, USA

Jean-Pierre Maugendre, general delegate, Renaissance catholique, France

Msgr John F. McCarthy, JCD, STD, retired professor of moral theology, Pontifical Lateran University

Prof. Brian M. McCall, Orpha and Maurice Merrill Professor in Law, Special Advisor to the Provost for Online Education, University of Oklahoma

Patricia McKeever, B.Ed. M.Th.Editor, Catholic Truth, Scotland

Mary Angela McMenamin, MA in Biblical Theology from John Paul the Great Catholic University

Fr Cor Mennen, lecturer canon law at the diocesan Seminary of ‘s-Hertogenbosch and member of the cathedral chapter

Rev Michael Menner, Pastor

Dr Stéphane Mercier, Ph.D., S.T.B., former research fellow and lecturer at the University of Louvain

David Moss,President, Association of Hebrew Catholics, St. Louis, Missouri

Dr Claude E Newbury, M.B. B.Ch., D.T.M & H., D.P.H., D.O.H., M.F.G.P., D.C.H., D.A., M. Prax Med.

Prof. Giorgio Nicolini, writer, Director of “Tele Maria”

Fr John O’Neill, STB, Dip TST, Priest of the Diocese of Parramatta, member of Australian Society of Authors

Fr Guy Pagès, Archdiocese of Paris, France

Prof. Paolo Pasqualucci, Professor of Philosophy (retired), University of Perugia, Italy

Fr Dean P. Perri, Diocese of Providence, Our Lady of Loreto Church

Dr Brian Charles Phillips, MD

Dr Mary Elizabeth Phillips, MD

Dr Robert Phillips, Professor (emeritus) Philosophy: Oxford University, Wesleyan University, University of Connecticut

Prof. Claudio Pierantoni, Professor of Medieval Philosophy, University of Chile; former Professor of Church History and Patrology at the Pontifical Catholic University of Chile

Prof. Enrico Maria Radaelli, Professor of Aesthetic Philosophy and Director of the Department of  Aesthetic Philosophy of the International Science and Commonsense Association (ISCA), Rome, Italy

Dr Carlo Regazzoni, Philosopher of Culture, Therwill, Switzerland

Prof. John Rist, Professor emeritus of Classics and Philosophy, University of Toronto

Dr Ivan M. Rodriguez, PhD

Fr Luis Eduardo Rodrìguez Rodríguez, Pastor, Diocesan Catholic Priest, Caracas, Venezuela.

John F. Salza, Esq.

Fr Timothy Sauppé, S.T.L., pastor of St. Mary’s (Westville, IL.) and St. Isaac Jogues (Georgetown, IL.)

Fr John Saward, Priest of the Archdiocese of Birmingham, England

Prof. Dr Josef Seifert, Director of the Dietrich von Hildebrand Institute of Philosophy, at the Gustav Siewerth Akademie, Bierbronnen, Germany

Mary Shivanandan, Author and consultant

Dr Cristina Siccardi, Church Historian and author

Dr Anna M. Silvas, senior research adjunct, University of New England NSW Australia.

Jeanne Smits, journalist, writer, France

Dr Stephen Sniegoski, PhD, historian and book author

Dr Zlatko Šram, PhD, Croatian Center for Applied Social Research

Henry Sire, Church historian and book author, England

Robert J. Siscoe, author

Abbé Guillaume de Tanoüarn, Doctor of Literature

Rev Glen Tattersall, Parish Priest, Parish of St. John Henry Newman, Australia

Gloria, Princess of Thurn und Taxis, Regensburg, Germany

Prof. Giovanni Turco, associate professor of Philosophy of Public Law, University of Udine, Italy

Fr Frank Unterhalt, Pastor, Archdiocese of Paderborn, Germany

José Antonio Ureta, author

Adrie A.M. van der Hoeven, MSc, physicist

Dr Gerd J. Weisensee, Msc, Switzerland

John-Henry Westen, MA, Co-Founder and Editor-in-Chief LifeSiteNews.com

Dr Elizabeth C. Wilhelmsen, Ph.D. in Hispanic Literature, University of Nebraska-Lincoln, retired

Willy Wimmer, Secretary of State, Ministry of Defense, (ret.), Germany

Prof. em. Dr Hubert Windisch, priest and theologian, Germany

Mo Woltering, MTS, Headmaster, Holy Family Academy, Manassas, Virginia, USA

Miguel Ángel Yáñez, editor of Adelante la Fe

ia Viganò

Prof. Dr. Heinz Sproll – University of Augsburg

Edgardo J. Cruz Ramos,President Una Voce Puerto Rico

Rev. Fr. Felice Prosperi

Prof.Growuo Guys PhD

Rev. Nicholas Fleming STL

Drs. N.A.L. van der Sluis pr., Pastoorparochie Maria, Moeder van de Kerk Bisdom ‘s-Hertogenbosch

Rev. Fr Alfredo Maria Morselli

Marco Paganelli, Journalist and writer

Deacon Eugene G. McGuirk, B.A, M.A., M.B.A.

Dr. Lee Fratantuono, AB, AM, PhD

Rev. Fr. Paolo D’Angona, Diocese of Roermond, Netherlands

12th November 2019

Bishop Robert Mutsaerts, auxiliary bishop of ‘s-Hertogenbosch, Netherlands 

Marco Tosatti, Stilum Curiae

Enza Pasquali

Fr Domenico Spadafora, OP

Don Michiele Chimienti

Rev. Patrick Fenton

Fr Peter Klos

Paul King, Esq.Fr. Palblo Ormazabal Albistur

Prof. Dr. Felix Fulders

Fr Richard McNally ss.cc

Fr Steven Scherrer, MM, Th D.

Fr Terence Mary Naughtin OFM Conv.

Fr Andrew Szymakowski, JCL

Sac. Bernardo M. Trelle

Dr. Quintilio Paolozzi Ph.D.

Dr. Stefano Gizzi, Comm. S.Gregorio Magno

Fr Bernward Van der Linden FSSP

Mag, Philipp Erdinc, MA

De Christian Behrendt

Rev. Peter John Dang

Leo Kronberger, MD, MSC

José Narciso Barbosa Soares

Joao Luiz da Costa Carvalho Vidigal

Fr Iouis Guardiola

Fr Roberto J.Perez, O. Carm.

Fr Bob Boomer

Fr Jason Charron

Rev. Fr Edwin Wagner FSO

Fr Fabian Adindu

Fr Frank Watts

Fr David M. Chiantella

Fr Daniel Becker

Fr Fidelis Moscinski

Fr John Boughton

Fr Kenneth Bolin

Fr Matthew DeGance, SDB

Fr Vince Huber

Fr Arnis Suleimanovs

Fr James Mawdsley

Fr John Osman, M.A., S.T.L.

Fr Scott Lemaster, M.A., M.Div.

Fr Mark Desser

Fr Vincenzo Fiore

Fr Michael Magiera

Fr John Fongemie, FSSP

Fr Alex Anderson

Fr Pablo Ormazabal Albistur

Fr Brian Geary

Fr James Gordon

Fr David Kemna

Fr Steven Scherrer, MM, Th. D Scherrer

Fr Andrew Szymakowski, JCL

Fr Terence Mary Naughtin, OFM Conv

Per consultare il documento completo, clicca quì.

[1]  Vedere il video completo del rito pagano su: Vatican News: https://www.religionenlibertad.com/video/118451/Ritual-de-la-Madre-Tierra-en-el-Vaticano.html   

[2]https://www.lifesitenews.com/news/watch-pope-francis-blesses-controversial-pachamama-statue-before-opening-amazon-synod

[3]Qui una foto dell’evento: https://catholicherald.co.uk/commentandblogs/2019/10/12/amazon-synod-where-we-are-after-week-one/

[4]https://www.lifesitenews.com/news/pope-calls-statues-pachamamas-and-apologizes-for-their-removal-from-church

https://www.adnkronos.com/fatti/cronaca/2019/10/26/nuova-statua-indigena-chiesa-del-furto-per-festeggiare-pachamama-ripescata_65LXEc3iqkBiAt7IZVYw4O.html

[5]https://insidethevatican.com/news/newsflash/letter-59-2019-in-plain-sight/

[6]Le parole del Santo Padre con una traduzione inglese qui: https://rorate-caeli.blogspot.com/2019/10/francis-defiant-in-defense-of-pagan.html.

[7]https://www.lifesitenews.com/blogs/six-cardinals-and-bishops-who-condemned-pagan-pachamama-rituals-at-vatican

[8]https://www.nytimes.com/2019/11/09/opinion/cardinal-burke-douthat.html

[9]http://w2.vatican.va/content/francesco/en/travels/2019/outside/documents/papa-francesco_20190204_documento-fratellanza umana.html

[10]https://www.lifesitenews.com/news/bishop-schneider-extracts-clarification-on-diversity-of-religions-from-pope-francis-brands-abuse-summit-a-failure

[11]http://w2.vatican.va/content/francesco/en/audiences/2019/documents/papa-francesco_20190403_udienza-generale.html. Cfr. anche:
https://www.lifesitenews.com/news/fr.-thomas-weinandy-comments-on-abu-dhabi-statement

[12]https://www.lifesitenews.com/news/pope-francis-welcomes-controversial-abu-dhabi-document

[13]https://www.vaticannews.va/en/pope/news/2019-09/committee-document-human-brotherhood.html

Its official website: https://www.forhumanfraternity.org/higher-commitee

[14]https://www.lifesitenews.com/blogs/pope-asks-universities-to-disseminate-his-claim-diversity-of-religions-is-willed-by-god

[15] Come spiega il Professor Josef Seifert: “Anche nel caso che non vi sia dietro un’intenzione soggettiva idolatrica, come afferma Papa Francesco, il fatto oggettivo di collocare idoli in una Chiesa, e addirittura in San Pietro, è un’offesa contro Dio e un atto oggettivamente sacrilego.” Si veda: https://gloria.tv/post/nK8YgEUATNuj4WXBi9WrfBzPg

Si vedano tutte le citazioni bibliche rilevanti nella lettera aperta di S.E. Mons. Schneider: https://www.lifesitenews.com/news/bishop-athanasius-schneider-issues-open-letter-condemning-pachamama-statue-as-new-golden-calf

[16] Vedere Concilium Nicaenum II (787), in: Corpus Christianorum. Conciliorum Oecumenicorum Generaliumque Decreta, ed. G. Alberigo, I: The Oecumenical Councils. From Nicaea I to Nicaea II, Turnhout 2006, 295-345.Područje privitakaPregled videozapisa Pope opens Amazon synod na YouTubeuPope opens Amazon synod

Advertisement

Vijesti

U Brodosplitu dovršen obalni ophodni brod za HRM

Published

on

U Brodosplitu je dovršen novi obalni ophodni brod. Riječ je o budućem brodu Hrvatske ratne mornarice.

U ožujku je potpisan ugovor kojim je reguliran način završetka gradnje i novi rok isporuke za prvi od ukupno četiri preostala broda. Brod će biti porinut 1. srpnja, a MORH-u će biti isporučen do kraja godine.

Ministar obrane Ivan Anušić nakon preuzimanja dužnosti najavio je nastavak realizacije projekta izgradnje obalnih ophodnih brodova, istaknuvši to kao jedan od prioriteta Ministarstva obrane.

Gostujući na Dan državnosti u središnjem Dnevniku HTV-a, ministar Anušić rekao je kako ima informacije iz Brodosplita da je brod čija je gradnja ugovoriena izvezen van iz hale i da se priprema već ovo ljeto za porinuće i nastavak dovršenja.

Podsjetio je da je s Brodosplitom 2014. godine potpisan ugovor o realizaciji pet ophodnih brodova za HRM, kojima je rok isporuka trebao biti 2018. godine, međutim dosad je isporučen samo jedan, prototip. Najavio je, da će, prema informacijama iz Brodosplita, do kraja godine HRM imati drugi brod i nakon u paketu će se i ostala tri broda rješavati.

foto: Ophodni obalni brod Umag 32/MORH

Continue Reading

Vijesti

Sveti Toma Akvinski o tome kako izbjeći zavist na društvenim mrežama

Published

on

Umjesto da podlegnemo zamci usporedbe, možemo njegovati duh zahvalnosti i slaviti dobro u sebi i drugima.

Gornja ilustracija: – Imam 1000 sljedbenika, a ti? – 80000. Stvarnost: – Mislila sam da će više ljudi doći!? – Ne, samo moji najbolji prijatelji!

Potreba za isključivanjem, odbacivanjem doslovno beskonačnog pomicanja i algoritamski odabranih feedova, sve je veći fenomen. Nije pretjerano reći da mnogi biraju digitalnu detoksikaciju, svjesni prekid od stalne gužve društvenih medija – ili čak potpuno povlačenje iz njih. Ovo nije samo hir, poput čišćenja sokovima ili povremenog posta; to je zdrav odgovor na stalni pritisak online savršenstva. Platforme društvenih medija, iako nude povezanost, također mogu njegovati osjećaj zavisti. Ali što kada bi postojao način za snalaženje u ovom digitalnom krajoliku bez podlijeganja ovom poroku?

Uđite u svetog Tomu Akvinskog, poznatog srednjovjekovnog filozofa i teologa. Njegovi bezvremenski uvidi iznenađujuće su relevantni kada je u pitanju razmišljanje o našim suvremenim borbama. Dok Akvinski nije mogao predvidjeti uspon društvenih medija, njegova razmišljanja o zavisti pružaju snažan okvir za navigaciju u usporednoj zamci koju te platforme mogu stvoriti.

Što je zavist i zašto je destruktivna?

Prema Akvincu, zavist je “tuga tuđeg dobra”. To nije samo ljubomora, koja je strah od gubitka nečega što posjedujete. Zavist je podmuklija emocija, gorčina koja se zagnoji kada vidimo sreću druge osobe. U doba društvenih medija, ova sreća može poprimiti mnoge oblike – prijateljeve savršene fotografije s odmora, kolegina nemilosrdna promaknuća na poslu, pažljivo osmišljena slika života koji se čini sretnim bez napora.

Akvinski nas podsjeća da je zavist razorna sila. To ne samo da izjeda našu vlastitu radost, već također sprječava našu sposobnost da cijenimo dobre stvari u vlastitom životu. Akvinski nadalje tvrdi da istinska sreća ne dolazi od uspoređivanja s drugima, već od življenja kreposnog života u skladu s Božjim planom.

Dakle, kako možemo primijeniti mudrost Akvinskog na svoje navike društvenih medija? Evo nekoliko strategija:

1. PAZITE ŠTO KONZUMIRATE

Uredite svoje feedove društvenih medija tako da budu poticajni i inspirativni. Prestanite pratiti račune koji stalno izazivaju zavist ili negativnost.

2. VJEŽBAJTE ZAHVALNOST

Prebacite fokus s onoga što vam nedostaje na ono što imate. Svaki dan odvojite vrijeme za razmišljanje o blagoslovima u svom životu, velikima i malima.

3. SLAVI USPJEH DRUGIH

Prava radost zbog tuđe sreće raspršuje zavist. Koristite društvene medije da čestitate i ohrabrite druge.

4. PRISJETITE SE “ODGOVARANE STVARNOSTI”

Društveni mediji su vrhunac, a ne stvarni život. Svatko se suočava s izazovima, čak i oni s naizgled savršenim online osobama.

5. USREDOTOČITE SE NA VLASTITI ŽIVOT

Uspoređivanje je kradljivac radosti. Postavite sebi ciljeve i težnje, neovisno o tome što drugi rade.

Društveni mediji mogu biti vrijedan alat za povezivanje i informacije – to je neporecivo. Ali primjenom bezvremenske mudrosti Akvinca na zavist, možemo koristiti ovaj digitalni prostor s većom sviješću i unutarnjim mirom. Umjesto da podlegnemo zamci usporedbe, možemo njegovati duh zahvalnosti i slaviti dobro u sebi i drugima. Usredotočujući se na svoj život, možemo pronaći istinsku sreću izvan filtrirane leće društvenih medija.

Daniel Esparza/Aletea ilustracija: Brightside

Continue Reading

Vijesti

Preminuo je Louis d’Alencourt ‘apostol posljednjih vremena’

Published

on

Louis d’Alencourt, francuski intelektualac, komunikolog, te kao katolik specijaliziran za eshatologiju, koji je detektirao sve simboličke tragove koji se odnose na kraj vremena, preminuo je. POČIVAO U MIRU!

Tekst o Autoru (samom sebi) s bloga Le grand Reveil – Révélations pour la fin des temps, (Veliko buđenje – Otkrivenje za posljednja vremena) prenosimo

slika: Gospa od La Salette.

Zovem se Louis d’Alencourt, rođen sam 1969., dakle 2012. imam 43 godine. Oženjen, otac obitelji, poslovni menadžer, oglašivač sam i radim u komunikacijskim profesijama od svoje 23 godine , uglavnom na čelu vlastitih struktura. Imao sam sve razloge da nastavim živjeti “ublaženi” mali život bez postavljanja previše pitanja i da uživam u životu. Osim toga…

Praktičan katolik, tradicionalističkog senzibiliteta, odgojen sam u okruženju u kojem sam naučen ne vjerovati “svijetu”, odnosno društvu koje ga okružuje, čije su ideje i način djelovanja sve više u suprotnosti s katoličkom mišlju i njezinim učenjem . Hvala Bogu, djetinjstvo i mladost sam sačuvao od štete koju danas nanose televizija i “elektronički” stil života (videoigre i slično).

To me nije spriječilo da se prihvatim računala čim sam počeo raditi (bilo je to 1989. godine), niti da pozdravim dolazak Interneta i očito budem redoviti korisnik. Čak sam bio jedan od preteča mobitela jer sam i prije dolaska mobitela već imao telefon u autu. Bilo je to doba Radiocoma 2000. ako se dobro sjećam.

No, kako nisam rođen s računalima i kako sam ih usvajao samo u radu, uvijek sam ih smatrao prije svega alatom za rad. Isto za Internet. Računalni i elektronički alati za mene nisu cilj nego sredstvo. Nijansa je važna jer nam omogućuje da stroju i njegovoj dominaciji nad čovjekom damo granice, također nam omogućuje da znamo da ne budemo previše ovisni o njemu, a prije svega da zadržimo “kontrolu”. Često sam sklon reći “nije stroj taj koja odlučuje, ja sam”.

Dovoljno je reći da računala koja se sama ažuriraju, nadjačavajući slobodnu volju svog vlasnika, odgovaraju stvarima koje me ljute. Da ne spominjem da zapravo ne znamo sve što navedeno računalo radi i prenosi…

Sve ovo samo da kažem da sam malo po malo, što sam bio stariji, to sam se više pitao o evoluciji sadašnjeg svijeta; kamo ide, Što se događa ? Odakle taj jaz između percipiranog svijeta, željenog svijeta i stvarnog svijeta? Kako objasniti da usprkos iznimnom životnom standardu zapadnjaka, čiji je potrošačko društvo najvidljiviji izlog, postoji i velika nelagoda? Sve se čini u redu, a ipak nešto nije u redu.

Uvijek su me zanimale politika i ekonomija. Moram razumjeti stvari i stoga dublje prodreti u određene teme. Budući da televizija ne dopušta da idete dublje, čitanje je najlakši i najpouzdaniji način.

Tako sam od prosječnog građanina s godinama postao ISTRAŽIVAČ. Filozof i istraživač. Točnije, istraživač političke filozofije.

Da biste razumjeli što se događa, morate pokušati znati donju stranu karata. Postoji službena i neslužbena povijest. Onaj pravi, onaj o kojem se ne uči u udžbenicima. Geopolitika. Tajne službe. Tajna društva. itd…

Kao istraživački alat, ne biste trebali početi s internetom, već s knjigama. Jedna knjiga vodi drugoj; autor, u svom argumentu, navodi druge knjige koje vas potiče znatiželja, i tako dalje. Zatim dovršavate svoja zapažanja putem Interneta. Nikad ne zaboravite da, ako vam se neka tema sviđa, morate je dalje istraživati ​​kroz knjige, a ne ostati na površnoj fazi, kao što je slučaj s audiovizualnim dokumentima i internetom.

A ono što sam otkrio bilo je zastrašujuće. Nakon 10 godina istraživanja i napornog rada, odabira, provjeravanja, razmišljanja, danas sam u mogućnosti odgovoriti na pitanja:

Za što ?
Gdje idemo ?
O kako da stignemo tamo?
Gotovo sa sigurnošću. Jedini element koji mi nedostaje, i to veliki, je kalendar: Kada?
Ali to je i najteže, i najtajnije.

Iza riječi “kraj vremena”, “apokalipsa” ili “kraj svijeta” moramo dati jasna objašnjenja, valjane argumente i konstruirano razmišljanje.

Danas više ne mogu šutjeti. Ovo znanje moram staviti u službu svojih bližnjih kako bih im pomogao da se pripreme za konačno rješenje koje se nazire. Razmišljao sam o pisanju knjige; ovaj projekt nije isključen, ali prvo krećem s ovim blogom čiji je cilj u naslovu: probudi se dok ne bude prekasno!

Tako ću ispuniti ulogu “apostola posljednjih vremena” o kojem je Gospa od La Salette govorila u svojoj poznatoj tajni (1846.) i koji će se pojaviti u vrijeme dolaska Antikrista: “Pozivam apostole posljednjih vremena, vjerne učenike Isusa Krista, koji su živjeli u preziru svijeta i samih sebe, u siromaštvu i poniznosti, u preziru i šutnji, u molitvi i mrtvljenju, u čistoći i u jedinstvu s Bogom, u patnji i neznanju svijetu. Vrijeme je da izađu i osvijetle zemlju. “.

Nažalost, ne uklapam se baš u opis, stoga riječ (budućnost) na početku ovog članka, jer težim biti dio toga i nadam se da ću pronaći milost i snagu potrebnu da to postignem.

Doista, vladavina Antikrista je blizu i sada je hitno prosvijetliti svoje suvremenike.

Continue Reading

Popularno

Copyright © 2023. Croativ.net. All Rights Reserved